263 10 Op de Hofmanweg in de Waarderpolder slaat gedeputeerde Dr. Ir. JI Jff de eerste paal van een regionaal centrum van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland; de kosten bedragen tien miljoen gulden. Opening van het bowlingcentrum (het tweede in Haarlem) te Schalkwijk. 11 De Haarlemmer Frans Hinlopen wordt op zijn 75e verjaardag inge schreven in het gouden boek van Jeruzalem voor de vele verdien sten van het echtpaar Hinlopen voor het Joodse volk; een door vrienden aangeboden bedrag wordt bestemd voor het planten van 18 bomen in het woud van Jeruzalem. 12 De voormalige r.k.-school aan de Westergracht wordt door de woningbouwvereniging „Sint Jozef" ingericht voor 33 apparte menten voor jongeren. 13 Ten huize van mevrouw Tine Laan-de Vries in Heemstede is be sloten een fonds te stichten om de 24 speelfilms en 29 documen taires van de filmer en schrijver van kinderboeken Dick Laan, in de jaren 1917 tot 1948, te conserveren en toegankelijk te maken; op 19 december, de geboortedatum van de in 1973 overleden Dick Laan, is in het raadhuis in Heemstede een bijeenkomst gehouden, waar op zijn films vertoond zijn. 28 De zestigjarige P.J. Ruis, administrateur van een verzorgingstehuis aan de Hyacinthenlaan, wordt met drie pistoolschoten om het leven gebracht. De dader is spoorloos. 30 De honkbalclub Wera-Kinheim behaalt het honkbalkampioenschap van Nederland. De Vijfhoek leed onder de parkeerproblemen. Bewoners, maar vooral ook bezoekers van de binnenstad zetten hun wagens in de veel te nauwe straten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 265