1 Benoemd tot directeur van de Stichting VVV (vroeger Haarlems 9 Bloei) en van de Streek VVV (in oprichting), de heer A. Toonen. 2 De gemeenteraad aanvaardt een plan dat inhoudt het geleidelijk verdwijnen van elf hinderlijke bedrijven in de Burgwalbuurt (zie 14 oktober), besluit garant te zijn voor een lening van het Boddaert- centrum Zuid-Kennemerland, dat in de panden Schotersingel 9 en 11 hulp zal verlenen aan kinderen met psychosociale problemen. 6 De Haarlemse Kegelbond neemt in het clubgebouw aan de Tempe liersstraat een vernieuwde kegelzaal in gebruik. 13 In het Honkbalstadion verricht burgemeester Drs. J. Reehorst de opening van de tiende Haarlemse Honkbalweek. 18 Slopen van het strandpaviljoen „Het karrewiel" aan het Bloemen- daalse strand, dat 30 jaar bestaan heeft en vervangen wordt door een stenen gebouw. 23 De gemeenteraad besluit de binnenstadswijken Burgwal, Vijfhoek en Transvaal tot stadsvernieuwingsgebieden aan te wijzen, het geen nodig is om in aanmerking te komen voor een rijksuitkering. Burgemeester Drs. J. Reehorst neemt in de vergadering van de gemeenteraad afscheid van dertien leden die in de nieuwe zittings periode niet meer terugkeren; onder hen is wethouder P.W. Vos kuilen (20 jaar raadslid, waarvan 16 jaar wethouder); de raad kent hem de gouden erepenning van de stad toe. 28 In de gravenzaal van het stadhuis wordt de jaarprijs voor tijdschrif- tenjournalistiek van de Stichting Lucas-Oomsfonds uitgereikt aan het tijdschrift „Margriet" en andere prijzen aan „Vrij Nederland (geschreven woord), de fotografen van „Panorama" (getekend en gefotografeerd beeld) en Uitgeversbedrijf Lecturis te Eindhoven (vormgeving) 30 Verschenen is het ontwerpstreekplan voor het Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied van het provinciaal bestuur; het komt in juni 1979 in behandeling in de vergadering van de Provinciale Staten. 31 De gemeenteraad van Bloemendaal neemt afscheid van wethou der H. Stapel en het raadslid mevrouw A.Vrij-Bertelsman, die de zilveren legpenning der gemeente ontvangen en van vier andere raadsleden De gemeenteraad van Heemstede wijdt uitvoerig aan dacht aan de wethouders C.J.J. Sprangers en Drs. P. Kettenis en vijf raadsleden, die niet meer in de raad terugkeren. 265

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 267