stra afscheid als lid van de gemeenteraad; zijn opvolger in de PPR-PSP-fractie wordt de heer J.M. Adelaar. 17 Herdenking van het 30-jarig bestaan van het Centraal Instituut Opleiding Sportleiders (CIOS) te Overveen. Na bijna 25 jaar niet meer geëxposeerd te hebben in het Stedelijk Museum te Amsterdam wordt daar weer een tentoonstelling ge houden van werken van de schilder Kees Verwey. 18 In tegenwoordigheid van de burgemeester van Haarlem en van Haarlemmerliede en Spaarnwoude wordt in Spaarndam-Oost een dorpshuis in gebruik genomen. In restaurant ,,Groenendaal" presenteert de Vereniging Oud- Heemstede-Bennebroek het boek,,Groenendaal". 21 Leden van het Vrouwenhuis, ontevreden over het uitblijven van een besluit door B W over hun huisvesting, bezetten gedurende een uur de librije van het stadhuis. Later krijgen zij onderdak in de Vrouwestraat. 22 Installatie van Mr. J.W. Westenburg uit Arnhem als rechter in de Haarlemse rechtbank. Mevrouw F. Zwaag-Kuiper uit Haarlem ontvangt van het gemeen tebestuur de opdracht een beeld te ontwerpen, dat als geschenk aan de Koninklijke HFC in september van het volgend jaar zal worden aangeboden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze club. Het beeld zal nabij het voetbalveld aan de Spanjaards laan worden geplaatst. Mevrouw Zwaag won de prijsvraag, waar voor 82 inzendingen binnenkwamen. De rijksinspecteur voor het lager onderwijs, de heer N.G. Verbaan, wordt belast met de inspectie van het lager- en kleuteronderwijs in Haarlem en Heemstede en neemt afscheid van zijn werk in Benne broek, Bloemendaal en Zandvoort; deze gemeenten worden bij de inspectie Velsen gevoegd. 23 De rijksinspecteur voor het lager- en kleuteronderwijs in Haarlem, de heer N.G. Verbaan, slaat de eerste paal in Haarlem-Noord voor de katholieke lagere Bomansschool en de daarbij gelegen kleuter school, die uitgebreid worden en één gemeenschap zullen vormen. Ter gelegenheid van de viering van het 60-jarig bestaan van de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde wordt de heer A. Jager de gouden speld van de Van Pallandt-onderscheiding toegekend. 24 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de heer P. Jongens afscheid als hoofd van de afdeling Monumentenzorg van de dienst van Openbare Werken. Laatste zitting van Mr. H.J.M. Cockart die op 1 december zijn ambt van vice-president van de Haarlemse rechtbank neerlegt. 28 Het bestuur van de voormalige parochie Onze Lieve Vrouw Roze- krans en H. Dominicus draagt de Spaarnekerk officieel over aan Damave B.V. bouw- en exploitatiemaatschappij te Bennebroek, evenals de pastorie en de kosterswoning. Er worden in de kerk 36, 283

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 285