Afgezien van het feit dat het voorstel op zich lang niet gek is op het eerste gezicht, werd het nog versterkt door het feit dat een groot deel van de in Nederland aanwezige know-how ten aan zien van recirculatie juist bij de Haarlemse vermalingsinstallatie werd opgedaan. Een recirculatiefabriek volgens het TNO-prin- cipe gaat uit van vermalen vuil en vond daartoe in Haarlem het enige geschikte uitgangspunt in den lande. De Haarlemse reini gingsdienst verleende gastvrijheid en een bescheiden proefin stallatie werd in Haarlem gebouwd en beproefd. Het is buiten gewoon jammer dat dit ambitieuze plan voor Kennemerland net te vroeg is gelanceerd. Te vroeg omdat de doorslag vóór dit plan wellicht de zekerheid had kunnen zijn dat recirculatie op prak tijkschaal zowel technisch als economisch mogelijk is. Dat is op dit moment nog niet zo. We hebben uiteindelijk moeten kiezen voor de meest veilige weg omdat nu juist een onderwerp als vuilverwijdering in de dagelijkse praktijk zich niet goed leent voor experimenten. En dat blijft jammer voor Kennemerland en voor de recirculatie. Zo werd dan toch gekozen voor VAM-afvoer en, wat eigenlijk nog belangrijker is, de uitvoering van dat besluit verliep voor spoedig mede dankzij het feit dat de diverse benodigde vergun ningen op tijd werden verkregen. Inmiddels is het overlaadstation langs de spoordijk Amsterdam- Haarlem verrezen en zal volgens planning vanaf mei 1979 in werking zijn. Dit overlaadstation moet voldoen aan hoge milieu hygiënische eisen: niet eerder werd in ons land een overlaad station ontworpen en gebouwd met zulke strenge milieuvoor schriften als dit. Het ware te hopen dat de slordige 10 miljoen gulden, aan dit 75 Is een perceel volgestort, dan wordt het met een zandlaag afgedekt (april 1979).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 77