die deze gracht, vooral in de gevelwanden, tijdens de laat ste honderd jaar heeft ondergaan aan bod. ledereen die het eerste deel van F. Allan, „Geschiedenis en Beschrijving van Haarlem", wel eens heeft geraadpleegd zal het belang van een dergelijke inventarisatie steeds weer beamen. Het tijdsbeeld dat door deze auteur is vastgelegd, heeft menig onderzoeker in de Haarlemse geschiedenis tot steun gediend. In navolging en ter uitbreiding van Allan werd, althans voor de Gedempte Oude Gracht, op min of meer dezelfde wijze een inventarisatie opgemaakt over de bewoners en de gebruikers van deze voormalige stads gracht tijdens de laatste honderd jaar. Al eerder is erop gewezen hoeveel oorspronkelijk fotoma teriaal van Haarlem nog bij particulieren in bezit is. Dankzij intensief speurwerk kon de studie over de Gedempte Oude Gracht zeer rijk verlucht worden met uniek en tot nu toe onbekend fotomateriaal. Door het initiatief van Boekhandel H. de Vries werd aldus de Historische Werkgroep Haerlem de unieke gelegenheid geboden een omvangrijke publikatie tot stand te brengen, waardoor weer een tip van de historische sluier van Haar lem kon worden opgelicht. Overige publikaties In Haarlems Bodemonderzoek nr. 9 verscheen van de werkgroep een artikel over de kelders van het voormalige 125 Gedempte Oude Gracht nrs. 29 t/m 53, ziende naar het noorden, ca. 1940 (foto J.B. Uitten hout,, origineel in bezit van Mevrouw \N. van der Beeke).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 127