Begijnhof 24 Op 26 maart werd door een medewerker van Bouw- en Woningtoezicht geconstateerd dat de topgevel van dit pand door toedoen van het stormachtige weer ongebruikelijke bewegingen maakte. Door de gealarmeerde brandweer is toen het bovendeel van de gevel gesloopt; terwijl bij Monu mentenzorg Haarlem het herstelplan reeds lang klaar lag, kon het grondbedrijf met de eigenaar maar niet tot overeen stemming komen overeen eventuele verkoop. Inmiddels is de aankoop door de gemeente een feit en het is nu wachten op een beslissing van B. W. over hoe het verder moet. Kennemerplein 11/13 Vanuit verschillende groepen van de Haarlemse bevolking werd bezwaar gemaakt tegen het voornemen van een pro jectontwikkelaar om dit pand ten behoeve van een meer winstgevend nieuwbouwproject te slopen; als gevolg va een voorgenomen doorbraak in het begin van de zestiger jaren was deze voormalige kappersschool niet op de Rij s- monumentenlijst geplaatst. Op 7 november berichtten B. W. de adressanten, waar onder ook de vereniging „Haerlem", dat het bedrijf eerst de mogelijkheden van een hergebruik van het bestaande ge bouw zal onderzoeken; opmerkelijk was het wel dat de Schoonheidscommissie - op één lid na - zich enthousiast betoonde voor de nieuwbouw. Behoudens voor de toren van de Bakenesserkerk is het nieuws van de navolgende gemeentelijke projecten letwa opgewekter. Toren Amsterdamstraat Nadat B W een krediet beschikbaar stelde, kon het dringend noodzakelijke herstel ter hand worden genomen; tijdens het steigeren bleek dat het metselwerk van het bo venste deel van de toren zwaar gescheurd was. Gelijktijdig met de leibedekking is dit gedeelte hersteld. Bakenessertoren Bij inspectie van de pinakels van deze toren kwam aan het beqin van het jaar een ernstige scheurvorming bij een aan tal onderdelen aan het licht. Deze situatie bleek zich tijdens het jaar zodanig te verergeren dat omwille van de veiligheid van passanten en omwonenden in de maand december besloten werd de pinakels te demonteren. Naar de oorzaak van deze scheurvorming wordt momenteel onderzoek in gesteld. 143

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 145