dringend gewenst is; de geraamde kosten bedragen meer dan een miljoen gulden. Voormalige infirmerie Bepaald verblijdend is het nieuws dat in de loop van 1980 naar we hopen een start kan worden gemaakt met het op knappen van de voormalige infirmerie. Over enige tijd zal op de eerste laag de provinciale archeo loog zijn intrek nemen, terwijl de rest van het gebouw, met uitzondering van de zolder, door de Archeologische Werk- qroep Nederland zal worden betrokken. Het streven is, van de zolder te zijner tijd een exposi ie ruimte te maken. Beschermd stadsgezicht Nadat de gemeenteraad op 6 april 1977 besloten had zijn medewerking te verlenen aan de aanwijzing van de binnen stad en de Haarlemmerhout tot beschermd stadsgezic lijkt het erop alsof de interesse van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg voor het tot stand komen ervan met het verstrijken van de tijd afneemt. Het negatieve bijverschijnsel van deze nogal ongelukkige gang van zaken is dat er ontwikkelingen op gang blijven die schadelijk zijn voor de harmonie van de binnenstad. Een voorbeeld hiervan is de voorgenomen uitbreiding van het voormalige postkantoor aan de Zijlstraat door de A. B. N Ook worden nu kansen gemist om de bestemmingsplannen die momenteel worden opgesteld, volledig hiermee in over eenstemming te brengen. Hofjes In de aanpak van de Haarlemse hofjes kwam dit jaar niet de vaart die velen wenselijk achten. Zoals het een goede va derlandse traditie betaamt, is er door de Stichting Haar lemse Hofjes een commissie opgericht om nieuwe wegen te zoeken ter oplossing van de problematiek rond deze kost bare en onvervangbare elementen in het Haarlemse stads beeld. Aan een tweetal hofjes werd wel gewerkt, namelijk het Hofje van Loo en het Bruiningshofje: bij het eerste hofje werd herstelwerk aan de gevels uitgevoerd en bij het twee de werden de kap en de goten fundamenteel aangepakt. Tot slot kan worden gemeld dat bij de Proveniershof, die zoals bekend gemeentelijk eigendom is, de restauratie van de binnencarré is afgesloten. 145

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 147