A.S. DE Widt-Beukelman, secretaris Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland in 1979 Voor de stichting is het jaar 1979 met enkele woorden te tvperen als een jaar van nadere bezinning op, en voorberei ding van, activiteiten. De stichting heeft een beleidsvisie doen verschijnen met het motto: samen op weg naar een historisch museum Zuid-Kennemerland. Bedoeld geschrift, gedateerd mei 1979, is in opdracht van het bestuur samen gesteld door drs. A. A.M. de Jong met medewerking voor de vormgeving van ing. B. van Tongeren, beiden bestuurslid, het is voor belangstellenden bij de secretaris van het be stuur verkrijgbaar. In 1980 hoopt de stichting thans nader naar buiten te kunnen treden. De oprichting van het Historisch Museum voor Zuid-Ken nemerland is een doel om gezamenlijk na te streven. Ge zamenlijk, dat wil zeggen: alle personen en organisaties die op welke wijze dan ook belangstelling hebben voor de ge schiedenis van de regio Zuid-Kennemerland, zullen met elkaar moeten zorg dragen voor de verwezenlijking van de plannen. Dit doel zal, naar het zich laat aanzien, niet op korte termijn zijn te bereiken. Dat betekent echter niet dat er qeen activiteiten ontwikkeld kunnen worden. Juist de be langstelling voor ons museum in ruime zin moet worden qewekt. Zo is het van groot belang dat de stichting van zich laat horen en bekend wordt bij de bevolking. Het bestuur denkt nu aan het organiseren van (tijdelijke) tentoonstellin gen, geschikt om als voorbode te kunnen dienen voor een historisch streekmuseum. ,,„rMr<st Vanuit deze gezichtspunten is het plan geboren allereerst aandacht te besteden aan kroegen en herbergen, ont moetingspunten door de eeuwen heen voor velen in Ken- nemerland, die zich steeds weer hebben aangepast aan de sociaal-culturele eisen van het betreffende tijdsgewricht. Inmiddels is een onderzoekproject gestart onder de voor- lopiq qekozen werktitel ,,Van herberg tot bruin cafe He bestuur hoopt van harte dat de plaatselijke verenigingen archiefonderzoek in hun werkgebied willen verrichten, zo dat in het voorjaar van 1980 in de verschillende gemeenten over dit onderwerp een kleine expositie kan worden qeorganiseerd. In aansluiting daarop zou dan, als voldoen de interessante gegevens en objecten voor de dag zijn gekomen, over hetzelfde onderwerp een thematisch opge zette gezamenlijke tentoonstelling in de Vleeshal te Haar lem kunnen volgen. Contactpersoon voor de op te zetten tentoonstelling(en) is de heer B.C. Sliggers, Zijlstraat 54 rood te Haarlem (tel.: 023-313932). Verheugend is dat de stichting van het Anjerfonds Noord- Holland een geldelijke bijdrage voor de verwezenlijking van deze plannen heeft mogen ontvangen. 153

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 155