De Bavodag leverde ruim vijfduizend gulden op voor het restauratiefonds van de „Vriendenkring", terwijl tweeën tachtig nieuwe leden werden geregistreerd. Op maandag 24 december verleende het bestuur voor één keer medewerking aan de traditionele kerstnachtdienst in de Bavokerk. De bijdrage aan dit voor Haarlem jaarlijks unieke gebeuren bestond echter alleen uit het uitnodigen en gastheer-zijn van The Boys Choir of Harlem uit New York, dat tijdens de dienst optrad. (Op de zaterdag ervoor had een aantal rond leiders een basketballwedstrijd en lunch georganiseerd voor deze negerjongens van negen tot vijftien jaar in de Van Eldenschool voor Chr. MAVO, LEAO en IAVO aan de Nas- saulaan.) Het bestuur van de „Vriendenkring" vergaderde in 1979 tenminste viermaal in zijn geheel en diverse keren in werk groepen afzonderlijk. Dr. M P. van Overbeeke, afgevaardigde namens het col lege van kerkvoogden, werd vervangen door de kerkvoogd H.L. Vermaire uit Overveen. De heer D. Vennik, secretaris-penningmeester, werd ver vangen door de heer J. Broek Roelofs, Zeelandstraat 72 te Heemstede, die tevens het ledenbestand bijhoudt. En dit jaar als penningmeester door de heer H. Deurloo, Hyacin tenlaan 26 rd te Haarlem. Van de heer Vennik werd officieus afscheid genomen tij dens de ledenvergadering in mei. Het bestuur benoemde hem in januari tot „Lid voor het leven" vanwege zijn vele verdiensten de „Vriendenkring bewezen. Actief participeerde het bestuur in de plaatselijke werkgroep „Relaties Haarlem-Gent". Als vriendenattentie voor de betalende vrienden en vriendinnen van 1980 werd besloten tot het uitgeven van een mapje correspondentiekaarten. Op postgiro 3618800 t.n.v. „Vrienden van de Grote Kerk te Haarlem" werden echter zoveel bijdragen boven de 25,- gestort, dat een „herdruk" daarvan noodzakelijk bleek. Vele tientallen vrienden zorgden voor de bezorging ervan, hetgeen ruim duizend gulden aan porti uitspaarde. Alle betalende leden ontvingen voor hun bijdrage voor 1980 bovendien ter onderstreping van onze dank een facsimi- leprent van de aloude Baaf naar een 17de-eeuwse gravure van Romeyn de Hooghe. 165

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 167