Aan giften, rondleidingen, verkoop van Bavo-artikelen en lidmaatschapsgelden werd totaal ongeveer zeventigdui zend gulden bijeengebracht. Niettegenstaande de lidmaatschapskaart van de „Vrien denkring" gratis entree geeft tot de Grote Kerk, werd daarvan echter nog heel weinig gebruik gemaakt. Wel bleek ook in 1979 dat vele leden hun „vriendenplich ten" nakwamen: het aantal bezoekers op de Bavodag be droeg ongeveer zesduizend. En aan nieuwe leden werden bijna driehonderd vrienden en vriendinnen doorgegeven. Bijzonder dankbaar was het bestuur voor de ruime aan dacht die de pers aan zijn activiteiten schonk. Er 9'n9 geen maand voorbij of er stond wel een publikatie in het Haarlems Dagblad, het Haarlems Weekblad, de Koerier Kombinatie of in andere bladen over de „Vriendenkring". Ook 1980 belooft weer een interessant „Vriendenjaar" te zijn. Ons eerste lustrum zal dan gevierd worden en onze zesde Bavodag. Er staan reeds tal van activiteiten en bijzondere ontvang sten op het programma. Het „Vriendengeschenk" zal wellicht worden de restauratie van de Vontkapel (kosten circa 15.000,-) en het herstel van veertien wapenborden van het geslacht De Raet, ons aangeboden door het gemeentebestuur van Den Haag (kosten ongeveer 20.000,-). De functie van voorzitter zal dit jaar vacant worden. Er wordt thans naarstig gezocht naar een of twee vervangers, die on geveer in dezelfde geest inhoud willen geven aan het doel van Commissie VI: de aloude Bavokerk als grootste en mooiste monument van Zuid-Kennemerland voortdurend in de be langstelling van de burgerij te brengen. Het gaat om een monument van nationale en internationale betekenis: onze eeuwenoude Bavokerk, waarvan iedere Zuidkennemer zich vriend of vriendin wil noemen. 166

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 168