Kroniek van Haarlem 1979 167 Januari 2 Traditioneel nieuwjaars-theeconcert onder leiding van George van Renesse in het Concertgebouw. Op de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie van burgemeester en wethouders van Haarlem moeten velen het wegens de sneeuw en de gladheid laten afweten. 3 De Stationsrestauratie is heropend. De apparatuur werkt er nu volautomatisch elektronisch. Er is een eigen wasserij en speciaal voor de Turkse werknemers een hurktoilet. De Koninklijke HFC bestaat dit jaar 100 jaar. Er wordt een gedenkboek uitgegeven. 5 De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gaat in grote lijnen akkoord met de stadsvernieuwingsplan nen voor de Burgwal en de Vijfhoek. In het kader van de Interim Saldo Regeling worden 4,7 en 5,3 miljoen gulden beschikbaar gesteld. 6 Ir. G. Schinkel, hoofdinspecteur-directeur van de arbeids inspectie, reikt een bronzen medaille uit aan de heer H. Brouwer die in 1977 zijn brandende viskraam met levensge vaar naar een braak liggend stuk land reed. 7 Gladheid brengt chaotische toestanden in het openbaar ver voer. De reinigingsdienst staakt het ophalen van huisvuil en zet 16 strooiwagens in om de gladheid te bestrijden. 8 De bloemenhandelaar J.J. van Ekeren verdwijnt na 55 jaar uit het stadsbeeld. Mr. G.H. Zweers is benoemd tot vice-president van de ar rondissementsrechtbank in Haarlem. Hij was al rechter in dit college en volgt mr. H.J.M. Cokart op. Hij wordt 17 januari geïnstalleerd. 9 Het 100-jarig bestaan van het christelijk onderwijs in Neder land wordt ook in de regio Haarlem gevierd. 10 Nieuw reorganisatieplan van de minister van Binnenlandse Zaken voor de provinciale indeling, waarbij ons land 17 pro vincies zal tellen en Noord-Holland in twee provincies wordt verdeeld. De meerderheid van de Raad van Haarlem wil een provincie Kennemerland. De stichting Haarlemse Organisatie voor Recreatie, waarin het Haarlems Speeltuin Verbond en de Haarlemse Katho lieke Vereniging voor het Gezin samenwerken, publiceert een beleidsnota die pleit voor de democratisering van het speel tuinwerk. De stichting bereidt een fusie van de twee organisa ties voor. 15 De burgemeester van Haarlem en mevrouw Reehorst zijn aanwezig bij de opening van een nieuw congresgebouw in Osnabrück. Een van de conferentiezalen draagt de naam Haarlemzaal. Personeel van Hout en Plantsoenen is ingezet om de trottoirs bij bejaardenhuizen sneeuwvrij te houden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 169