7 De amateurmuziekvereniging Spaarnebazuin bestaat 50 jaar. De leden van de Haarlemse gemeenteraad voeren vandaag al 50 jaar staande het woord op de raadsvergaderingen. Een wijkagent bestaat in Haarlem 5 jaar. 9 Een ambtelijke werkgroep zal een plan bestuderen voor kantoorruimte voor het stadhuis in het gebied tussen de Ko ningstraat, de Stoofsteeg, de Gedempte Oude Gracht en de Jacobijnestraat. 12 Het verkeer ligt in Haarlem vrijwel stil door ijzel. 14 De Petrus en Paulusparochie in Haarlem-Noord viert het zilveren jubileum. 15 Het ontwerp-bestemmingsplan voor de Burgwal beperkt de erfbebouwing. Het samenvoegen van panden door uitbreken der tussenliggende muren wordt in het ontwerp verboden. De collectie Van Looy heeft in het Frans Halsmuseum een eigen expositieruimte gekregen. Onder de Duinlustweg te Bloemendaal zullen vijf doorgangen voor padden worden gerealiseerd. 20 De dorpsraad van Spaarndam tekent verzet aan tegen de uitbreidingsplannen voor de Mooie Nel. 21 In het Broederhuis aan het Nagtzaamplein heeft een werk groep een bouwbureau opgericht voor de woningverbetering in de Amsterdamse en Slachthuisbuurten. De gemeenteraad van Haarlem besluit dat bewoners van flats na 12 jaar recht hebben op een benedenwoning. Rie Spakman neemt na 8 jaar afscheid van de Haarlemse gemeenteraad. Zij was lid voor de CPN en Pieter Elbers volgt haar op. 22 De gemeeente overweegt om een speciale veegmachine aan te schaffen voor het schoonhouden van de sierbestrating. Mr. H.F. van den Haak geïnstalleerd als nieuwe president bij de Haarlemse rechtbank. 23 De Oprechte Veiling in de Bilderdijkstraat is overgegaan in handen van de heren W. Burger en Th. Brinkman. 26 De gemeentelijke commissie voor sociale zaken en woon ruimteverdeling wil gelijke woonrechten voor mannen en vrouwen. Aanvaarding hiervan zal het aantal woningzoeken den met 6000 doen stijgen. 28 Na 60 jaar beëindigt kapper G. van Oort zijn bedrijf aan de Nieuwe Groenmarkt. Het eerste appartement in het Spaarnekerkcomplex is klaar gekomen in de voormalige pastorie. Maart 1 Een voorbereidingsgroep vanuit de Haarlemse welzijnsstich- tingen wil 100.000 gulden subsidie van de gemeente Haarlem 171

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 173