voor het geven van cursussen ter voorbereiding op pen sioneringen en afkeuringen. 2 Het VVV- kantoor aan het Stationsplein breidt zijn diensten pakket uit en werkt mee om het binnenlandse toerisme te bevorderen. Ook de gemeenteraad van Haarlem is tegen uitbreiding van het watersportgebied ten oosten van de Mooie Nel. De Hollandse Maatschappij der Wetenschappen kent de AKZO-prijs toe aan dr. F.R. Opperdoes te Leuven (België). 5 De heer H. Bark beëindigt na 50 jaar zijn werk als bloemen- koopman in Haarlem-Noord. Zijn zoon zal het werk voort zetten. 6 De stichting Welzijn Buitenlanders Regio Haarlem publiceert een beleidsplan voor de jaren 1979-1983, waarin wordt ge pleit voor goede huisvesting, gezondheidszorg, werk omstandigheden en onderwijs voor de 6000 buitenlandse werknemers in Haarlem en omgeving. 7 Vogelvrienden en natuurvorsers verklaren zich tegen de be bouwing van de Zuiderpolder, waardoor een waardevol na tuurgebied zou verloren gaan. Zij willen de Velserbroekpolder een natuurbestemming geven en verklaren zich tegen de infiltratie en waterwinning in de duinen. 9 De Chr. Oratoriumvereniging heeft 50 jaar de Mattheuspas- sion op het programma staan. 10 Afgevaardigden uit de Haarlemse horecabedrijven gaan op bezoek bij hun collega's in Osnabrück. 14 Mr. J A. Bosma, loco-secretaris van de gemeente Haarlem, is benoemd tot gemeentesecretaris van Groningen. 15 Onder het motto „Samen 100" vieren het Haarlemse Speel- tuinverbond (40 jaar) en de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin (60) feest. 17 Bij koninklijk besluit zijn de Inlaag- en Veerpolders met ingang van 1 januari opgeheven. 21 Op de nationale bomenplantdag worden door leerlingen van 11 scholen 300 bomen geplant. 22 J.F. Hoek is benoemd tot directeur van de dienst Volkshuis vesting. 23 De vorstschade wordt in Haarlem geraamd op 3 miljoen gul den. Teke Bijlsma viert zijn zilveren jubileum als organist. 28 Het dierenasiel aan het Houtmanpad gaat na tien jaar uitbrei den. 30 In de komende maanden zal de NZH 62 nieuwe bussen in gebruik nemen. 31 Volgens staatssecretaris G.C. Wallis de Vries is de Sint Bavo geen nationaal monument en hoeft het rijk niet alle restauratiekosten te betalen. 173

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 175