150.000,- subsidie voor de restauratie. De parochianen zullen samen 60.000,- moeten opbrengen. De Beatrixschool aan het Blinkertpad bestaat 40 jaar. Drs. R. KopPENBERGzal loco-secretaris van Haarlem worden. 7 Aan de gemeentearchivaris drs. J.J. Temminck wordt tijdens de manifestatie Haarlem Boekenstad het eerste exemplaar aangeboden van het door BertSliggers bewerkte dagboek van Vincent van der Vinne. 9 Het recreatiegebied Spaarnwoude is nu voor de helft voltooid. Aan een demonstratieve tocht van de ENFB tegen het een richtingsverkeer in vele straten voor fietsers wordt door 1200 deelnemers deelgenomen. 11 Het voormalige gebouw van de Boerhaavekliniek wordt onder supervisie van de Janskliniek verbouwd voor de huisvesting van geestelijk gestoorde bejaarden. De naam wordt ,,Over- spaarne" en de kosten bedragen 2.000.000,-. 12 De dienst voor de Hout, de Plantsoenen en de Begraafplaat sen wil 250.000,- voor het behoud van de bomenstand. 13 De heer Jan Hesselman is 40 jaar ober en deze maand 25 jaar in dienst bij restaurant Van Aken. De 23ste avondvierdaagse is van start gegaan. 14 Burgemeester en wethouders van Haarlem beslissen dat Loutje op de Grote Markt zal blijven staan, evenals de Zon- nevechter van Arthur Sproncken. De lantaarnpalen zullen worden vervangen. Wethouder Ton Thuis heeft aan het Verwulft een verkeers licht voor visueel gehandicapten in werking gesteld: de ratel- tikker. Rector mgr. dr. C. van Trigt van Sint Jacob in den Hout viert zijn 55-jarig priesterfeest. 15 Het nieuwe verpleeghuis en reactiveringscentrum Boerhaave aan de Louis Pasteurstraat is officieel in gebruik genomen. Burgemeester Jan Reehorst ontvangt van Samuel Degani, hoofd culturele zaken van de kunststad Herziliija in Israël, een vredespenning en een wapenvlag. Hij plantte er onlangs de laatste boom in het Haarlemse bos. Finale van de 23ste avondvierdaagse. 16 Zes burgemeesters van Kennemer gemeenten openen het nieuwe overlaadstation door een gevulde vuilniszak in de stortbunker te werpen. Mr. B. Kloosterboer is benoemd tot president-commissaris van Merck, Sharp en Dohme B.V. te Haarlem. 18 Het Diaconessenhuis maakt bekend af te zien van de nauwe samenwerking met het Elisabeths Gasthuis en de Maria Stichting, uit vrees te zullen worden opgeheven. 19 Voorzitter S. van Eijkelenburg van het Nationaal Christelijk Werkgevers Verbond slaat de eerste paal voor de bouw van 179

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 181