de werkzoekenden als bij de werkgevers die een stukje van hun probleem zagen opgelost. Als een voordeel van deze alternatieve vorm van arbeidsbemid deling werd ervaren, dat er niet zo'n drempel lag tussen beide partijen. Men kon ongedwongen en vrijblijvend het naadje van de kous te weten komen. Dat dit ook bij de bedrijven als een gunstige manier van werven is ervaren, blijkt wel uit het feit dat driekwart van de deelnemende werkgevers een volgende keer weer van de partij wil zijn. Natuurlijk is zo'n markt geen Haarlemmer olie voor de economi sche en arbeidsmarktproblemen, maar alle beetjes helpen. Duidelijk is ook geworden dat maar een klein deel van de echt werklozen aan de slag komt via zo'n markt. Veel bezoekers hadden al een baas, maar dachten wellicht over verandering van betrekking. Van degenen die een baan vonden, was maar 14% op dat moment werkloos. Een flink deel van hen die een baan hadden gevonden, ging voor het eerst werken. Datwasmetname het geval bij de vrouwen, die 45% van alle bezoekers aan de markt uitmaakten. Dan nog een bijkomend verschijnsel: de Haar lemmer houdt kennelijk van nieuwigheidjes. Van de bezoekers was een groot deel niet uit op een baan, maar gewoon nieuws gierig hoe het er toe ging. Zo'n menselijke markt, da's toch nog 'ns een uitje! Een nadeel van die overstelpende belangstelling was wel dat een aantal mensen de drukte als een belemmering ervoer om rustig tot zaken te kunnen komen. In het vervolg dan maar een speciale kijkdag invoeren voor de niet serieuze boemelaars op de banen- markt? Verzakkende ijsbaan In september moest het college van burgemeester en wethou ders besluiten: de kunstijsbaan aan de Kleverlaan kan niet wor den heropend, de baan verzakt en het gevaar is aanwezig dat door die verzakking de koelhuizen breken, waardoor am moniakgas vrij kan komen. Het bestuur van de ijsbaan had reeds tot sluiting besloten. Het was een gevoelige strop voor de schaatsers, die anderhalf seizoen hadden kunnen profiteren van een gegarandeerd ijssei zoen van half oktober tot maart, terwijl ze daarvoor maar moesten afwachten of de vorst misschien enkele weken schaatsen moge lijk maakte. Hartstochtelijke schaatsers trokken wel naar de kunst ijsbanen in Alkmaar en Amsterdam, maar dan moesten ze er toch een verre en kostbare reis voor over hebben. Ook de vijf gemeenten, die de ijsbaan subsidieerden, stonden voor een moeilijk besluit. Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Haarlemmerliede en Spaarnwoude hadden zich verbonden nog achtentwintig jaar lang f 430.000,-aan rente en 188

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 190