31 De raad van Haarlem besluit om het voormalige Diacones- senhuiscomplex aan de Hazepaterslaan aan te kopen. November 1 Burgemeester Jan Reehorst heropent het gebouw van de Hema in de Kruisstraat. De afdeling gemeenteambtenaren in het district Noord-Hol land van de ABVA neemt een motie aan tegen het per soneelsbeleid bij de gemeente Haarlem. 5 In Spaarndam is een actiegroep opgericht die ernaar wil streven dat meer woningen in dit deel van de gemeente Haarlem aan Spaarndammers worden toegewezen. De PvdA-fractie in de Haarlemse raad wil het functioneren van wethouder L D. van den Bergh in discussie brengen. 6 De Raad van State vernietigt een besluit van de provincie Noord-Holland om aan de restauratie van de Sint Bavo geen subsidie te verlenen. 10 Wethouder A.J.A. Vosen H.J. Cerfontaineopenen het wan deldomein in de Kleine Houtstraat. 14 Wethouder L D. van den Berg zal aftreden. Het Elisabeths Gasthuis en de Mariastichting zullen voorlopig niet fuseren. Het Diaconessenhuis had al eerder afgehaakt. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat de drie ziekenhuizen binnen een organisatie zouden gaan functioneren. 15 De opstelling van het verzetsmonument van Mari Andriessen aan de Dreef wordt veranderd. Het bestuur van het jongerencentrum 't Plein wijst in een brief op de afwezigheid van een jeugdbeleid in Schalkwijk en noemt het agressieve gedrag van de jeugd in Schalkwijk schrikbarend. 16 De stichting Ons Bloemendaal vraagt aan het gemeentebe stuur om het Kerkplein te Bloemendaal tot een beschermd monument te maken. 17 Sint Nicolaas doet zijn intocht in Haarlem. Barry Hughes heeft het eerste kunststofgrasveld aan de Van Oosten de Bruijnstraat in gebruik gesteld. 22 De jury die adviseert voor de gemeentelijke kunstaankopen 1979 vraagt om slechts een deel van het beschikbare bedrag voor aankopen te besteden. 23 Burgemeester drs. J. Reehorst opent het informatiecentrum ten behoeve van de in uitvoering zijnde Brinkmannpassage. 27 De Haarlemse kunstenaars zijn verontwaardigd over het ju ryrapport gemeentelijke kunstaankopen 1979 en verlangen een nieuwe jurering. 28 Leerlingen van de Anslijnschool en de r.k. opleidingsschool planten 99 bomen aan de Parklaan. Wethouder drs. P.G.A. Captijn zal de 100ste boom planten. 195

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 197