J. van Linschoten neemt afscheid als rector van de Marnix van Sint Aldegonde scholengemeenschap. 30 Cafetaria Fluks in de Grote Houtstraat maakt bekend dat het bedrijf na 43 jaar zal gaan sluiten. December 1 400 Haarlemmers lopen mee in een demonstratieve tocht tegen de kernbewapening. 6 Inspecteur E. Holtslag van de Haarlemse verkeerspolitie neemt afscheid wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van een vergaande samenwerking van Conrad Stork BV te Haarlem en Nelle Kraanbouw BV te Rotterdam. Geruchten dat de samenwerking zou leiden tot ontslag van personeel worden ontkend. 7 De gemeente Haarlem publiceert de nota .Emancipatie van de vrouw". 10 Mevrouw Lenie van Son-van Beek wordt gekozen als nieuwe fractievoorzitster van het CDA als opvolgster van de heer P.J. Sikma, die de heer Van den Berg als wethouder gaat op volgen. 12 De laatste Diacones bij het Diaconessenhuis, zuster Jo Mid dendorp, neemt afscheid. Het is 10 jaar geleden dat de stichting Kadens voor het eerst een zolderconcert organiseerde. Jan P. Strijbos te Heemstede is een van de ontvangers van de ANWB-prijs 1979 wegens zijn verdiensten als natuurbe schermer en publicist. Een ambtelijke werkgroep wil de eigenaars van honden aan strakkere regels binden om de vervuiling van de straten door hondepoep tegen te gaan. Bewoners van de Vijfhoek komen met een plan om de par keergarage aan de Raaks te vergroten, waardoor de bouw van een parkeergarage aan het Sophiaplein overbodig zou worden. De raad van Haarlem gaat akkoord met de aankoop van het Booij-terrein aan de Burgwal en weigert een begrotingspost voorde Bescherming Bevolking. De milieucommissie van Haarlem wil geen uitbreiding van de Mooie Nel in de richting van de Vondelweg. 13 De commissie Stadsvernieuwing gaat akkoord met de uit gangspunten voor het bestemmingsplan Bakenes, dat de na druk legt op het monumentale karakter van de buurt. 14 Het juweliersbedrijf W. Voet en Zonen in de Anegang kondigt aan, dat dit bedrijf in 1980 na een 180-jarig bestaan zal sluiten. 197

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 199