Na zijn pensionering werd dit anders. Naast enkele com missariaten en afwikkelingen van verschillende zaken werd hij voor twee functies gevraagd die hem heel dierbaar zijn geworden en die hij met grote toewijding tot het einde toe heeft vervuld. De eerste was zijn benoeming in juli 1969 tot voorzitter van het bestuur van de n.v. Begraafplaats Westerveld. In de afgelopen tien jaar heeft dit bestuur onder zijn leiding veel tot stand gebracht. Het voornaamste is wel de inten sieve samenwerking tussen de Vereniging voor Facul tatieve Crematie en de n.v. Westerveld, waardoor veel ver anderingen en nieuwe aanbouw nodig werden, onder an dere de uitbreiding van de ruimten voor condoléance plechtigheden. Ook het beheer van het park eiste vaak ver strekkende en moeilijke beslissingen. Het zeer ingrijpende besluit veel oude beuken en ook oude eiken die een gevaar gingen opleveren, te laten vellen heeft hij als absoluut nood zakelijk gezien, hoewel hem dit zeer ter harte ging. Hij hield veel van dit prachtige stuk natuur. Het goed laten functione ren van deze begraafplaats was voor hem een goede zaak, waaraan hij zich met overgave wijdde. Ook de voorzieningen voor de medewerkers hadden zijn volle aandacht en hij heeft met de mogelijkheden die er waren zoveel bereikt als verantwoord was. Een plaats in het directorium van de Teylers Stichting waar voor hij niet lang daarna gevraagd werd, was voor hem de tweede functie die hem zeer ter harte ging. Zijn grote liefde voor kunst bracht mee dat hij ook hier met volle overgave zijn kundigheden heeft ingezet voor deze unieke instelling. Alleen zij die nauw bij dit werk betrokken zijn, kunnen weten wat hij hier heeft gepresteerd. Zijn helder inzicht in finan ciële en bestuurlijke zaken, gepaard aan een fijn gevoel voor stijl en traditie, maakten hem tot een bestuurder van grote kwaliteit. De Teylers Stichting, die met grote financiële problemen kampt, heeft veel profijt gehad van zijn ervaring en kennis. Hoewel zijn gezondheid hem zwaar op de proef stelde, liet hij daar zeer weinig van merken. Wat hij, niettegenstaande de grote belemmeringen die zijn lichamelijke conditie hem stelde, voor Teyler heeft gedaan is van het grootste belang voor de verdere ontwikkeling van deze stichting. Op veel plaatsen en bij veel mensen zal duidelijk gevoeld worden wat het betekent Ger Beets te moeten missen. Het stemt tot weemoed maar ook tot dankbaarheid voor wat Ger Beets heeft betekend en blijft betekenen. H.E. Stenfert Kroese

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1979 | | pagina 214