mede de attestaties, van welke laatste dan een zo volledig mogelijk register door hem zou moeten worden aangelegd; ook zou alleen de secretaris nieuwe attestaties moeten uitreiken. En: het Kerkelijk Archief zou bij voortduring aan de oudste predikant moeten worden toevertrouwd, op boe te van fl. 1,-voor verzuim in zijn verzorging(14). Ds. W.R. Poolman is niet tegen de termijn van één jaar, maar wel tegen de datum van wisseling: 'De kersttijd en 't begin des jaars, wanneer de ledenboeken, etc. moesten worden in orde gebracht, waren drukke tijden!' Verder was hij ertegen dat het secretariaat zo zwaar zou worden belast en dat niet ook het Kerkelijk Archief door de secretaris zou worden beheerd. Ook meende hij dat de attestaties zouden moeten kunnen worden afgegeven door beide predikanten. Van Bakel is van oordeel dat waar het gaat om een geschik te wisselingstermijn, de 1ste januari de voorkeur verdient, ook boven Pasen. Met het begin des jaars openen alle administraties bij wijze van spreken een nieuwe bladzijde, nemen de gekozen kerkeraadsleden en regenten zitting, terwijl zo ook het best te onthouden is de tijd van ieders presidiaat of secretariaat. Het zwaar belast worden van het secretariaat zou alleen gemerkt worden door hem die de portefeuilles zou moeten inrichten en het attestatie-register aanleggen. Het bezwaar dat hij, die een attestatie aan vroeg, zich wenden moest tot alleen de secretaris, had als voordeel dat alles door dezelfde hand ging. Het was Van Bakels wens het nieuwe systeem voor de administratie, dat 111 Het interieur van de Evan- getisch-Lutherse kerk aan de Witte Heerenstraat 22 Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 113