hij in zijn eerste standplaats Edam volgde, ook te Haarlem in te voeren. De besprekingen werden afgerond met voorstellen en stemmingen. Het resultaat van één en ander was als volgt: presidiaat en secretariaat zullen om het jaar wisselen, als datum zal 1 januari gelden. De secretaris zal belast zijn met het beheren in portefeuille der ingekomen stukken van de laatste vijf jaren, terwijl ook de attestaties door hem in portefeuille worden gedeponeerd, gerangschikt en geregi streerd. Ook zal hij aantekening houden van de afgegeven attestaties, waartoe de andere predikant aan hem opgave doet binnen veertien dagen van door déze afgeschreven personen, terwijl deze ook aan de secretaris overlegt, bin nen veertien dagen, de bij hem ingekomen attestaties. Ten slotte werd besloten, dat de oudste predikant op het Kerke lijk Archief toezicht zal houden(15). Details Alhoewel het om details gaat van Van Bakels werk te Haar lem, zijn deze het vermelden toch wel waard: In de kerkeraadsvergadering van 16 oktober 1903 vraagt vorengenoemde predikant of het geen aanbeveling zou 112 Onder: De kerkeraadskamer bij de Evangelisch-Lutherse kerk aan de Witte Heeren straat 22 te Haarlem. Deze consistoriekamer werd in 1910 volgens de plannen van de Haarlemse architect J. London opgezet en van kostbaar meubilair voorzien; daarin werd aangebracht de schoorsteen uit de voormali ge pastorie 'Het Ooievaars nest' in de Witte Heeren straat. De foto dateert uit het begin van de 20ste eeuw.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 114