groter worden. Bovendien is, aldus ds. Poolman, de collec te voorgeschreven volgens art. 77 van het Huishoudelijk Reglement en mag en kan alleen een driekwart der leden van de Grote Kerkeraad besluiten de collecte niet te doen houden. Van Bakel merkt op dat de opbrengst der inschrij ving in ieder geval belangrijk minder zal zijn. Regent Bos blijft tegen de inschrijving gekant, al kan men wel vragen om de jaarlijkse gift van Teyler, groot 100,-(23). Besloten wordt op 28 oktober 1904 - met negen tegen acht stem men om in 1904 geen inschrijving te doen plaatsvinden(24). Het verzoek van Abr. Meyer om de weeskinderen des zon dagavonds niet opnieuw ter kerke te laten gaan en de kleineren 's morgens ook liever naar de zondagsschool te sturen dan naar de kerk, roept reacties op. De beide predi kanten Van Bakel en Poolman en M. van Essen wijzen erop dat de kerkgang der wezen, ook de kleinen, mits met tact en ernst door de weesvader geleid, van grote waarde kan zijn. De wezen ook nog zondagavonds kerkwaarts te voeren, daartegen viel zeer zeker veel te zeggen. Besloten werd, dat de regenten dit alles nog eens zouden overwe gen^5). De mededeling door ouderling K. Bos Azn. gedaan in de vergadering van de Grote Kerkeraad op 2 december 1904, dat de aanbesteding van het nieuw te bouwen Wees- en Armenhuis heeft plaatsgehad - de laagste inschrijver was A. van 't Wout - voor de som van 64.890,-, doet enig rumoer onder de aanwezigen ontstaan. Abr. Meyer vraagt namelijk op welk plan thans definitief was aanbesteed, daar de kerkeraad aan nog geen enkel plan zijn zegel had ge hecht. Ouderling Bos geeft ten antwoord: er is aanbesteed Het voormalige, begin 1981 afgebroken, Evangelisch-Lu- therse Wees- en Armenhuis aan het Westerhoutpark 34 te Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 118