den pas eind september. Helaas was het daardoor niet zoals wenselijk zou zijn, beschikbaar op de jaarvergade ring. De talrijke lovende reacties na de verschijning over stemden evenwel de verlegenheid van bestuur en uitgever met de vertraging. Voor de 'Haerlem-reeks', waarin als eerste deeltje het boek van mej. G. Kurtz over het Proveniershuis verscheen, werd een aantal nieuwe onderwerpen aangedragen: Hoofd wacht, Grote Kerk, Bank van Lening, dagelijks leven in Haarlem een eeuw geleden, Haarlem en de literatuur, Haarlemse schilders etc. Inmiddels is een lijst opgesteld, die we hier niet helemaal zullen weergeven, om niet de verwachting te wekken dat u al deze boekjes al in 1981 tegemoet zult kunnen zien. Vermelding verdient in dit verslag zeker ook de verschijning van het boekwerk over de Haarlemse Oude Gracht, rijk geïllustreerd, uitgegeven door boekhandelaar De Vries. De heer B.C. Sliggers bood namens de Historische Werkgroep die aan dit boek heeft gewerkt, een exemplaar aan voorde Verenigingsbibliotheek. Verenigingsarchief en De toestand van de Hoofdwacht voldeed de laatste jaren atlas 'Verdwijnend steeds minder aan de eisen die t.a.v. het archief en de Haarlem prenten en foto's van de Vereniging 'Haerlem' (de zoge naamde atlas 'Verdwijnend Haarlem') moeten worden ge steld. Daarom werd dankbaar gebruik gemaakt van het aanbod van de archivaris van de gemeente Haarlem, ons bestuurslid drs. J.J. Temminck, het materiaal onderte bren gen in het gemeentearchief. Enkele jaren geleden werd ons archief in bruikleen gegeven. In maart 1980 werden de laatste mappen met prenten en foto's van de atlas 'Verdwij nend Haarlem' overgebracht naar het archief, waarmee ook de gehele topografische verzameling van 'Haerlem' in de Jansstraat 'op het droge' was gekomen. De prenten worden in passepartouts gezet, waarna ze in dozen worden opge borgen. Daardoor is de bewaring aanmerkelijk verbeterd. Van de prenten worden bovendien foto's gemaakt, die met de daarbij geschreven beschrijving voortaan als systemati sche catalogus zullen gaan dienen. De atlas 'Verdwijnend Haarlem' is nu geïntegreerd in de collectie van het archief. Het materiaal blijft herkenbaar als Verenigingsbezit, maar de toegankelijkheid is sterk verbe terd. Stadsschoon 130 De sloop van een karakteristiek stukje Westerhoutpark kon

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 132