Tentoonstelling Gedempte Oude Gracht leveren. Daarvoor nogmaals op deze plaats alle hulde. Het eerste exemplaar in luxe editie werd op 26 maart offi cieel door R.H.C. de Vries aan burgemeester drs. J. Ree horst overhandigd, waarna alle auteurs en autrices de eer te beurt viel een luxe exemplaar in ontvangst te mogen nemen. Deze geschiedenis ging vooraf aan de officiële opening van de tentoonstelling over de Gedempte Oude Gracht, op de eerste verdieping van de Vleeshal. Diverse besprekingen gingen aan de tentoonstelling voor af. Met name het Frans Halsmuseum in de persoon van Clara Brinkgreve verleende alle medewerking om dit ge beuren tot een groot succes te maken. Op 8 februari wijdde Hans Invernizzi in een 'Haarlemmer Halletje in het Haar lems Dagblad uitvoerig aandacht aan de op handen zijnde tentoonstelling. Er kwamen daarop diverse reacties binnen van Haarlemmers die ofwel materiaal ter beschikking van de tentoonstelling wilden stellen, ofwel een tijd lang aan de Gedempte Oude Gracht hadden gewoond en over die pe riode wilden vertellen. Deze interviews werden op de band opgenomen, hetgeen een activiteit van de Werkgroep is die in de toekomst nog zal worden uitgebreid en verbeterd. 135 De uitgevers, autrices en auteurs van het boek De Haarlemse Oude Gracht. Van links naar rechts: J.H. de Vries, R.H.C. de Vries, J. Bart Uittenhout, mevr. N. Vogelzang-Van der Pol, P. van Wijngaarden, Loes J.H. Vroom, B.C. Sliggers jr. en mevr. J.H. Grabandt-Ple- ging, 26 maart 1980 (foto: Peter E.M. Hamman).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 137