Vrouwe- en Antoniegasthuishofje Luthershofje om het verkennend onderzoek van Jongens aan te vullen. Nog altijd zijn enkele hofjes niet opgemeten of op andere wijze gedocumenteerd, hetgeen nu met behulp van enkele externe tekenaars tot de mogelijkheden is gaan behoren. Voor het hofjesrapport is tot slot een globaal kwalitatief onderzoek van de ca. 20 hofjes nodig ten einde een priori teitsstelling mogelijk te maken die de basis zal vormen voor een gerichte aanpak. Dit alles in de hoop dat: a. de regentencolleges bereid blijken te zijn niet alleen mee te denken maar tevens de aanpak daadwerkelijk ten uitvoer te brengen; b. het rijk jaarlijks een bedrag vrijmaakt om bij voorbeeld per jaar één of twee hofjes te rehabiliteren met inbegrip van het hoofdgebouw of de regentenkamer. Als teleurstellend werd ervaren het feit dat - ondanks het aanwezig zijn van toegekende (gunstige) subsidies - de regenten van dit hofje afzagen van het uitvoeren van de voorgenomen restauratie. Deze teleurstelling was daarom zo groot omdat de verschillende restauratie- en woningver beteringsplannen door Monumentenzorg Haarlem zelf wa ren opgesteld en uitvoerig met alle instanties besproken, die er uiteindelijk hun goedkeuring aan hadden gehecht. Beter is het gesteld met het Luthershofje, waarvan even eens de plannen zijn voorbereid. Na het vrijmaken van krakers zal medio maart het herstel van dit hofje ter hand worden genomen. Een subsidiewijziging dreigde midden dit jaar het plan te torpederen, maar gelukkig bleek 'Zeist' toch nog gevoelig te zijn voor het feit dat afwijzing onherroepelijk de volledige ondergang van het hofje zou hebben bete kend. Hofje Van Loo Proveniershof Hofje 'In den Groenen Tuyn' 166 In het kader van groot onderhoud, waarvan in het jaarver slag 1979 ook melding werd gemaakt, heeft dit jaar het voegwerk een goede beurt gekregen. Ter voltooiing van de restauratie van dit gemeentelijke hof is in 1980 gewerkt aan een restauratieplan voor één der laat ste fasen van dit complex, nl. het gedeelte van de 'buiten ring' in de Kerkstraat. Naar verwachting zal begin 1981 de uitvoering daarvan van start gaan. Een kleine 10 jaar nadat voor het laatst uitgebreide onder houdswerkzaamheden aan dit, bijna 370 jaar oude, hofje werden verricht, gaf het gedeelte aan de Warmoestraat

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 168