Lustrumjaar 'Vrienden van de Grote Kerk te Haarlem' Het 'Vriendenjaar 1980' was een enerverend jaar. Reeds in oktober 1979 werd een aanvang gemaakt met de voorbe reidingen voor de eerste lustrumviering van de 'Vrienden kring', die een groots festijn moest worden. Het programma was interessant genoeg om op tienduizend bezoekers te mogen rekenen. Door de definitieve sluiting van de Grote Kerk vanwege bouwvalligheid, werd echter een dikke streep gehaald door deze berekening, maar desondanks werd het toch een feestelijk gebeuren, ook van plaatselijke betekenis. Telde de kring in januari ongeveer 2900 leden, in december stonden bijna 3200 vrienden en vriendinnen ge registreerd. Tijdens de 'Vriendentoer' werd het driedui- zendste lid ingeschreven. En de heer J.A.H. Post werd de nieuwe voorzitter van het bestuur. Voor het nieuwe Bavo-seizoen waren alle voorbereidingen reeds getroffen, zoals het rooster van de rondleiders en organisten. Door de plotselinge sluiting van de Bavokerk konden echter op de eerste zaterdagen van de maanden april tot en met november geen orgelexcursies en rondlei dingen met de demonstratie van de slingerproef van Fou- cault meer gehouden worden. Ook de verkoop van onze Bavo-artikelen door Suzanne Dercksen stond meteen stil. Om toch blijvend de aandacht op onze Kring te richten, moest naar andere wegen worden gezocht. In april werd ter gelegenheid van de opening van ons sei zoen een ledenwerfactie gehouden. Helaas ontbrak de tijd voor een goede voorbereiding daarvan, zodat het eindre sultaat ervan wel matig moest zijn: slechts 87 nieuwe leden, maar wel met een gemiddelde bijdrage van ongeveer 26,-. Kon de 'Boekenweek' in de Grote Kerk geen door gang vinden, Promotiecommissie Hartje Haarlem organi seerde in juni een braderie. Resultaat van onze twee stands in de Grote Houtstraat: 2.460,- aan verkoop van Bavo- artikelen en 63 nieuwe vrienden. Ook buiten de Kring werd actie gevoerd. De leerlingen van het Lorentz-lyceum hiel den in januari een campagne voor het restauratiefonds van de 'Vriendenkring'. Voor dat doel werd een tentoonstelling gehouden, die door burgemeester drs. J. Reehorst ge opend werd, en een grote maquette gemaakt, die fungeer de als ludieke spaarpot. De expositie bevatte een fotorepor tage van de Bavokerk, gemaakt door leerlingen en leer krachten van de school, en een collectie grote tekeningen waarmee de bouw van een kathedraal werd geschetst. De actie, die op touw was gezet door de heer F. Hoep, bracht ruim 2.000,- op. Het hoofd van de Dreefschool, de heer 187 Th. A. Delleman

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 189