een extra 'Bavo Kroniek' uit te geven. En doordat er geen rondleidingen meer kunnen worden gehouden, werd door de bestuursleden-rondleiders afgesproken om zich maan delijks ter beschikking te stellen voor een dia-lezing over de Grote Kerk a raison van 100,-ten bate van ons restaura tiefonds. De Stichting werd de suggestie aan de hand ge daan om gezamenlijk periodiek publikaties te verzorgen in de plaatselijke pers over de restauratiewerkzaamheden en ontwikkelingen in deze. Een belangrijk agendapunt was tijdens enkele vergaderin gen het aftreden van ondergetekende. Hij meende zich te moeten terugtrekken als voorzitter van de 'Vriendenkring' toen bleek dat hij min of meer de verpersoonlijking van de Kring dreigde te worden. Het bestuur, inmiddels in de loop der jaren uitgegroeid tot een hecht kader, vergemakkelijkte voor hem dit besluit. Aan het bestuur was in januari de heer J.A.H. Post toegevoegd, als vice-voorzitter, en in maart dr. P. Biesboer, als lid en kunsthistoricus inzake restauratie objecten. Bovendien had de heer P. Speelman zich als bestuurslid én kalligraaf van de Kring voor vier jaar opnieuw beschikbaar gesteld. (Ondergetekende zal als adviseur nog één jaar verbonden blijven aan het bestuur.) De heer D. Vennik, onze oud-penningmeester/secretaris, werd be noemd tot lid voor het leven. Een verzoek van de Kerkvoogdij inzake de voorfinanciering betreffende de restauratie door middel van schenking van onze rentetegoeden werd afgewezen, gezien de doel stelling van de 'Vriendenkring'. Besloten werd om de leden die voor hun lidmaatschap 1981 30,- of meer bijdragen, een bijzonder fraaie Bavo-badhanddoek ten geschenke te geven. Gezien de hoge portikosten voor de verzending van dit 'lustrumgeschenk' zullen weer enkele tientallen leden ingeschakeld moeten worden om er zoveel mogelijk per soonlijk te bezorgen. Onderwerp van alle bestuursvergaderingen vormde de lu strumviering en 'Bavodag'. Om deze dag extra luister bij te zetten, moest m.i. de Bavostad Gent daarbij betrokken worden. Spontane medewerking werd verleend door het Belgisch consulaat te Amsterdam, de Belgische ambassa de te Den Haag, het stadsbestuur en bisdom van Gent, het gemeentebestuur en bisdom van Haarlem en de Promotie commissie Hartje Haarlem. In samenwerking met de plaat selijke werkgroep 'Relaties Gent-Haarlem' werd besloten om in het kader van het Belgisch-Nederlandse Cultureel Verdrag, twéé 'Bavo-dagen' te houden. Om de relaties met Gent te verstevigen ontvingen alle Zuidkennemers vooraf 189

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 191