1 een ansichtkaart om die naar hun Belgische gasten te stu ren, en de Gentenaren een ansicht van de Sint-Baafskathe- draal met een Belgische postzegel daarop ter verzending naar hun Haarlemse gastadressen. Ook werd Gent vier maal bezocht om dit festijn zo goed mogelijk voor te berei den. De jaardag van de 'Vriendenkring' werd een onvergetelijk lustrumfestijn! Op zaterdagmorgen 4 oktober wapperden vanaf het stadhuis, de dakruiter van de Grote Kerk, de pastorie van de St.-Josephkerk en de Bakenessertoren de Gentse vlag ter verwelkoming van de Gentenaren, die met twee dubbeldekkers om 10 uur Haarlem binnenreden op weg naar de Nieuwe Kerk, om allereerst kennis te maken met hun gastheren/gastvrouwen. De 'Bavodag' werd geopend met een muzikale rondwande ling door het centrum van Haarlem en een groet aan burge meester en mevrouw Reehorst vóór het bordes van het stadhuis door de drumbands Corja, Damiate, DSV, Irene, Willem Alexander en Haarlems Harmonie Kapel. Om half elf musiceerde de Haarlemse Harmoniekapel op de trap- h pen van het bordes ter verwelkoming van de Gentse gasten en Haarlemse gastheren/gastvrouwen. In de z.g. Graven- zaal van het stadhuis werden om elf uur namens het ge meentebestuur van Haarlem door burgemeester drs. J. Reehorst officieel begroet en ontvangen de bisschoppen L.A. van Peteghem en L.K. de Kesel uit Gent, de burge meesters PI. de Paepe uit Gent en drs. F.G.L.L. Schols uit Den Haag, de Belgische consul-generaal uit Amsterdam, de heer A. Serruys, alle deelnemers uit Gent en de genodig de Haarlemmers. In de feeëriek verlichte zaal werden door de burgemeester van Den Haag een veertiental historische - ten laste van de 'Vriendenkring' gerestaureerde - wapen borden van het geslacht mr. Arent de Raet aangeboden aan de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente Haarlem, die op haar beurt deze wapenborden weer aanbood aan het ge meentebestuurvan Haarlem ter verfraaiing van de klooster gangen in het stadhuis gedurende de restauratieperiode van de Bavokerk. In bruikleen dus! Vervolgens sprak de vice-voorzitter van de Stichting Restauratiefonds Grote of St. Bavokerk te Haarlem, de heer J.J. Fuykschot, onderge tekende toe ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de 'Vriendenkring' en installeerde onze nieuwe voorzit ter, de heer J.A.H. Post. Uit dank ontving ik van het bestuur uit naam van alle vrienden en vriendinnen het 'Alfabetisch Register' op Geschiedenis en beschrijving van Haarlem door F. Allan en een antieke koperen blaker, vorstelijke 190

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 192