(f De overleggroep Wegloophuis heeft wethouder P. J. Sikma van Sociale Zaken gevraagd een pand ter beschikking te stellen als wegloophuis. 24 Wethouder A. Thuis van Sportzaken ontvangt in de Graven- zaal op het stadhuis alle Haarlemmers die in 1979 een kam pioenschap hebben behaald. 28 Een Spaans restaurant in de Kleine Houtstraat wordt door brand verwoest. De 'Onderlinge van 1719' herdenkt het feit dat zij reeds 200 jaar in het pand Korte Begijnestraat 16 gevestigd is. Er ver schijnt een gedenkboekje over dit verzekeringsbedrijf. 29 De Dorpsraad van Spaarndam wil geen recreatievoorzienin gen van het Spaarnwouderbos in de directe omgeving van Spaarndam wegens de overlast daarvan voor het dorp. Burgemeester en Wethouders van Haarlem besluiten het ont werp voor een monument voor Hannie Schaft van Joop van Rijs niet uit te voeren. 30 Wethouder P.J. Sikma van Sociale Zaken stelt geen pand beschikbaar als wegloophuis. Februari De toestand van de Grote Kerk werd in 1980 zo zorge lijk, dat er gevaar ontstond voor passanten eerst en la ter ook voor bezoekers van het gebouw. 1 Het ontwerp-bestemmingsplan voor de Heilige Landen is klaar. De huisarts P. Quaak legt zijn praktijk neer. 2 De Firma W. Voet en Zonen aan de Anegang is na 180 jaar opgeheven. 5 Het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland pre senteert een herstelplan voor de ijsbaan, waarvan de kosten worden begroot op bijna 3 miljoen gulden. 7 Rondom de Sint Bavo zijn drankhekken geplaatst wegens gevaar van vallend gesteente. 8 Taxichauffeurs blokkeren het verkeer op de Kampervest uit protest tegen het inrijverbod van de Kleine Houtstraat. Het voormalige Damiatecomplex aan de Heilige Landen wordt gesloopt. Er zullen 13 woningen worden gebouwd. Buitenlanders in Haarlem hebben een eigen politieke partij opgericht, de Politieke Partij Migranten Unie. Het Kon. Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap be staat 150 jaar. De Raad van Haarlem besluit tot aankoop van de panden van Haas-Kühne B.V. in de Spaarnwouderstraat en de Burgwal. Er wordt aan gedacht op de plaats van deze panden woningen te bouwen. Minister Wiegel van Binnenlandse zaken is bereid tot een gesprek over de omvang van het Haarlemse politiekorps. Het jongerencentrum Tivoli in Schalkwijk zal worden opgehe ven wegens de grote schuldenlast. 14 20 199

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 201