201 21 Bij Conrad Stork BV te Haarlem dreigen 200 arbeidsplaatsen te verdwijnen. 26 Uit protest tegen het lang uitblijven van een besluit over de renovatie van de Lorentzschool aan het Leidseplein houden de ouders hun kinderen een dag van school thuis. 29 De Haarlemse groenten- en fruitveiling in de Waarderpolder is voor het laatst geopend. De actiegroep Spaarndam voor de Spaarndammers heeft twee nieuwbouwwoningen gekraakt uit onvrede met de wo ningverdeling in dit dorp. Maart 1 in de Vijfhoek wordt de voltooide restauratie van de toren van de Nieuwe Kerk gevierd. 2 De Vereniging Snelverband bestaat 70 jaar. 4 Wegens een werkstaking tegen de loonmaatregel van de regering komt er vandaag geen avondblad uit. 5 Op de gesloopte hoek van de Botermarkt zullen drie-kamer flats worden gebouwd. De bouw zal waarschijnlijk medio 1981 beginnen. 6 De Sint Bavo is door de kerkvoogdij voor het publiek gesloten, omdat de veiligheid in deze kerk niet meer kon worden ge waarborgd. 7 Door het faillissement van de projectontwikkelaar Damave BV wordt het doorgaan van de bouw van flatwoningen in de voor malige Spaarnekerk bedreigd. Het tuinbedrijf Beunder bestaat 40 jaar. 11 De Spaarndamse bezettingsactie is voorbij. 12 De Raad van Haarlem stemt in met de renovatie van de Lorentzschool voor lager onderwijs aan het Leidseplein. De populieren aan de Spanjaardslaan zullen worden gerooid, waardoor deze laan weer een lindenlaan zal worden. 13 Installatie van mr. J. Holtrop als rechter bij de Haarlemse Rechtbank. 18 De overleggroep Wegloophuis kraakt een pand in de Teyler- straat dat als wegloophuis moet gaan dienen. 19 De Jachtwerf De Drijver aan de Spaarndamseweg bestaat 50 jaar. 20 Het openbaar vervoer in Haarlem en omgeving ligt vandaag stil door een werkstaking. 22 De Tetterodeschool viert het 75-jarig bestaan. Bewoners van de Harmenjanswijk blokkeren de doorgang in het Spaarne met een woonboot uit protest tegen het lang uitblijven van een beslissing op hun verzoek om een nieuw buurthuis. 25 Boekhandel H. de Vries bestaat 75 jaar. De toekomst van de Kunstijsbaan Kennemerland wordt onze-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 203