215 Bij de afb. op de volgende bladzijden: Koningin Beatrix bracht in juni een officieel bezoek aan Haarlem als on derdeel van haar reis langs provinciehoofdsteden: een eerste kennismaking na haar inhuldiging. De och tend begon in de provinciale griffie aan de Dreef, waar de zoon van gedeputeerde Korver voor een incidentje zorgde: hij trok aan de hoed van de vorstin. In een open auto werd de rit door Haarlem van Dreef naar Grote Markt onderno men. Het regende toen de stoet bij het Stadhuis arriveerde. Onder een paraplu begroet de Koningin de Haarlem mers op de Markt met naast haar Prins Claus en burge meester Reehorst. In de Gravenzaal een ont moeting met de raadsleden. Ook vond de Koningin tijd voor een gesprek met de Bloemenmeisjes. 4 De Raad van Haarlem besluit de panden aan het Kenaupark 12,14,18 en 20 te bestemmen tot appartementen voor alleen staanden en 2-persoons huishoudens en niet voor de opvang van drugverslaafden. De uit het Bloemendaalse raadhuis gestolen kunstvoorwerpen worden in een bestelauto teruggevonden. 5 De burgemeester van Haarlem, drs. J. Reehorst, ontvangt de zilveren legpenning van de Vereniging Haerlem wegens de inzet van het gemeentebestuur voor het restaureren van de kloostergangen van het stadhuis. 6 Twee dagen lang wordt het Haarlemse stadsbeeld beheerst door vele marktkramen die in 7 verschillende straten in het centrum zijn opgesteld. 7 Aan de Noorderschoolsteeg wordt een binnenstadstuin voor de wijken Bakenes en Wijngaard geopend. 11 Mr. P. Kalbfleisch is geïnstalleerd als rechter bij de Haarlem se Rechtbank. 15 De Goede Herderkerk aan de Spaarnrijkstraat wordt door de Gereformeerde Kerk verkocht aan de Christelijk Gereformeer de Kerk. 16 De IJsclub Haarlem komt met een nieuw plan voor het herstel van de Ijsbaan Zuid-Kennemerland. 17 Burgemeester en Wethouders van Haarlem accepteren een schilderij van Koningin Juliana dat is gemaakt en aan de gemeente geschonken door Kees Verwey. 20 De milieupolitie legt werkzaamheden in de Poelpolder stil uit vrees dat het unieke stukje moerasgebied in deze polder an ders verloren zal gaan. 21 In Zaandam wordt een gedenksteen onthuld ter nagedachte nis van Hannie Schaft. 23 De Openbare Lagere School in Spaarndam viert het 110-jarig bestaan. 25 In een kort geding voor de Haarlemse Rechtbank wordt de eis tot ontruiming door de krakers van het pand aan de Grote Markt niet ingewilligd. 27 Koningin Beatrix en Prins Claus brengen een bezoek aan Haarlem. Jhr. mr. C.C. van Valkenburg is onderscheiden met de zilve ren anjer van het Prins Bernhardfonds wegens zijn werk op het gebied van de geschiedenis en de genealogie. 30 De gemeente Heemstede bericht niet te zullen meewerken aan de financiering van het herstel van de IJsbaan Zuid- Kennemerland.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 217