20 Op de Grote Markt is voor de duur van een dag een jeu-de- boule-baan ingericht. De Zuiderkapel aan de Zuiderstraat bestaat 40 jaar. De Haarlemse afdeling van de ENFB legt bij wijze van demon stratie fietspaden aan. 22 Het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Zuid-Kennemer- land zal in contact treden met de ijsbaanexploitant Ton Men ken over een plan om de ijsbaan voor Kennemerland te behou den. 23 In de Haarlemmerhout vindt een festival plaats voor de jaarlijk se introductie van het Cultureel Jongeren Paspoort. 25 De gemeente Velsen wil de Kunstijsbaan Zuid-Kennemerland niet subsidiëren. Het stichtingsbestuur van de ijsbaan ver zoekt de liquidatie van de ijsbaan tot eind 1980 op te schorten. 26 Woonwagenbewoners slaan een kamp op bij de Eijkmanlaan. Frans Nypels is met ingang van 1 januari 1981 benoemd tot hoofdredacteur van het Haarlems Dagblad. September 1 De verbeterde emancipatienota van de gemeente Haarlem bevat veel veranderingen, maar roept nog steeds veel kritiek op. 2 Bestuur en staf van het jongerencentrum 't Plein komen met voorstellen tot aanpak van de jeugdproblematiek in Schalk wijk. 5 De Commissie Financiën uit de Gemeenteraad geeft een aan zet tot een snoei-operatie in het investeringsplan der gemeen te Haarlem. Er moet 6 ton worden geschrapt om de aanpak van nieuwe zaken mogelijk te maken. 6 Er wordt een tijdelijk buurthuis aan de Harmenjansweg ge opend. Het nieuwe medisch centrum van het ziekenhuis Joannes de Deo houdt een open dag. 8 De bewoners van de Waarderhaven krijgen toch een buurt huis. Het renovatieplan voor woningen aan het Drilsmaplein is rond. Ruim de helft van de bewoners doet mee. 11 K. Bartels wordt geïnstalleerd als commissaris van Politie te Haarlem. 17 De gemeente Haarlem ontvangt in 1981 één miljoen gulden minder voor het onderwijs. Het budget voor de kunstaankopen van de gemeente Haarlem wordt dit jaar geheel benut. De Raad van Haarlem keurt het bestemmingsplan voor het spoorwegterrein aan de Westergracht goed. Hierin is een postexpeditieknooppunt van de PTT opgenomen, waartegen van omwonenden veel bezwaren binnenkwamen. 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 223