18 De gemeente Haarlem draagt m.i.v. 1 januari 1981 zijn milieu taken over aan het gewest Zuid-Kennemerland. 23 Bouwvakkers verwijderen de raamkozijnen in het kraakpand aan de Grote Markt. Burgemeester en Wethouders van Haarlem besluiten dat de Gemeentelijke Sociale Dienst voortaan geen anonieme klach ten meer zal behandelen. 24 Een landmeetkundig onderzoek wijst uit dat tientallen wonin gen in de Amsterdamse buurt zijn verzakt. 27 Een dancing aan de Zijlstraat wordt door brand verwoest. 29 Het tijdelijk buurthuis aan de Harmenjansweg wordt door brand verwoest. Het briefpapier van de gemeente Haarlem wordt misbruikt voor een vredesactie om straatnamen die aan geweld herinne ren om te dopen. 30 De galerie Klein aan het Krocht gaat sluiten. Door brand gaat een groot deel van het CBS-complex in de Waarderpolder verloren. De schade wordt geschat op 5 mil joen gulden. Oktober 1 Actievoerders voor het inzamelen en weer gebruiken van weg- werpglas voeren een actie bij het stadhuis. 2 De plannen voor de bouw van een ondergrondse parkeergara ge bij het Houtplein gaan in de ijskast. De gemeente gaat nu plannen uitwerken tot vergroting van de parkeergarage aan de Raaks. 4 De Sociëteit Koinonia voor kamerbewoners en alleenstaan den viert het derde lustrum. De jaarlijkse Bavodag wordt gevierd in aanwezigheid van vele gasten uit Gent. Burgemeester F.G.L.L. Schols van Den Haag overhandigt aan het kerkbestuur van de Sint Bavo 14 wapenborden van de familie De Raet, die uit deze kerk afkom stig zijn. De ziekenomroep Radio Parade bestaat 20 jaar. 7 De CDA-wethouders in de Haarlemse Raad dreigen hun ont slag te zullen nemen wegens de voorgestelde bezuinigingen. 9 De Werkplaats voor Antieke Textiel viert het 40-jarig bestaan. 14 De wethouders P.J. Sikma en A.J.A. Vos treden af. 16 De gemeente Haarlem krijgt voor 1981 800.000,-voor steun aan kleine bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden. Voor 1980 is 400.000,- beschikbaar gesteld. 17 Het Gerechtshof te Amsterdam bepaalt dat de krakers van het perceel aan de Grote Markt dit pand binnen 2 x 24 uur moeten verlaten. 20 De fracties van de PvdA, VVD en D'66 in de Haarlemse Raad sluiten een nieuwe overeenkomst op basis van het oude pro gramma van het College. 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 225