24 Het ingrijpend verbouwde kantoor van de VVV Haarlem aan het Stationsplein wordt in gebruik genomen. De omstreden nieuwbouw van Van Gend en Loos aan de Westergracht gaat niet door wegens de hoge kosten. 28 Het eerste deel van de Zuiderbrug in de Schalkwijkerstraat is in gebruik genomen. 29 De Kennemer Scholengemeenschap viert het 60-jarig be staan. Wethouder A.G. van Schooten en raadslid P.G.M. Elbers openen de nieuwe jeugdsociëteit Paradise in Schalkwijk. 30 Bewoners van de Teylerstraat sluiten tijdelijk hun straat af uit protest tegen het zware verkeer. Zij hopen zo het verder ver zakken van de woningen in de Teylerstraat te voorkomen. December 2 Een demonstratieploeg van Mantex Chemicals reinigt een aantal gebouwen van de daarop met spuitbussen aange brachte teksten. 9 Burgemeester en Wethouders van Haarlem willen in een pand aan de Wilhelminastraat een dagcentrum voor verslaafden aan hard drugs vestigen. 11 Het Haarlems Comité voor Nationale Feesten krijgt toch meer geld voor muziekoptredens tijdens de feestdagen. De raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening verwerpt de bouwplannen voor het bejaardenhuis 'Vitae Vesper'; de sloop van het complex is niet tegen te houden. 12 De directie van Gist-Brocades te Delft heeft besloten de Haar lemse vestiging te sluiten. 13 Op de grens van de Molenwijk en de Europawijk is door het planten van bomen de laatste hand gelegd aan een heempark. 16 Het ambulancevervoer in Zuid-Kennemerland en IJmond zal in 1981 vanuit één centraal punt worden geregeld. Staatssecretaris mevrouw mr. E.A. Haars van Justitie slaat de eerste paal voor de vernieuwing van het Rechtbankcomplex aan de Jansstraat. 20 Het stratenblok rondom de Teslastraat wordt door buurtbewo ners enkele uren afgesloten uit protest tegen de verkeersover last die wordt veroorzaakt door een supermarkt in die straat. 21 Dr. D. Heijmans neemt na 28 jaar afscheid als voorzitter van de Joodse gemeente te Haarlem. De versperringen in de Teylerstraat zijn opgeheven. 23 Het museum De Preekstoel wordt wegens financiële tekorten gesloten. De inboedel zal worden geveild. Burgemeester en Wethouders van Haarlem besluiten om in 1981 geen subsidie meer toe te kennen aan Teylers Museum. 30 Een buurtcomité verzet zich tegen de vestiging van een dag centrum voor verslaafden aan hard drugs in de Wilhelmina straat. 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1980 | | pagina 229