aangelegde Tuin met rijkdragende vrugtboomen, gaan de door derzelve naar een Tuinkamer met Geplaffon- neerde zolder, kassen etc., waarbij Hoender- en Duiven hokken, boven een groote ruime voorkamer, een over loop met twee lessenaars, waaronder kasjes, Tafeltjes enz., gebruikt geweest voor een comptoir, een behange Agterkamer met een Alkove, Kas etc., een Portaal of overloop met secreet; nog een behange Agterkamer met een bedsteede, waarbij nog een kamer, hooger voorhoven een kleerzolder en vliering, agterboven een Turfzolder etc. Belend ten Noorden D. Schook van Bree, ten zuiden het Barbaraas Vrouwenhofje, ten westen en agterstrekkende het Raadhuis dezer stad en G. van der Wall, zijnde dit perceel getekend Wijk 6 no. 264. De Naald met de twee beeldtjes, alsmede de twee beeld- tjes op hunne Pedestallen, in de Tuin van 't voorz. per ceel staande, zullen door de koper van hetzelve moeten worden overgenomen voor de somma van 25,-'. Uit de akte blijkt dat Israel Izaks na 1742 het achterge deelte van zijn huis had weggebroken om op die plaats een tuin aan te leggen. Uit adresboeken blijkt dat in de periode tussen 1860 en 1890 de heer B.E.J. Proot het pand in gebruik heeft als heel- en vroedmeester (verloskundige). Nadat diens we duwe naar Jansstraat 64 is verhuisd (1900), betrekt de heer G.A.D.J.B. van Kalcken het pand. De heer Van Kalcken wordt hier beschreven als 'besturend firmant der firma Janssen en Co, atelier voor decoratieve kerke lijke kunst'. Gelijktijdig hebben hier tot ca. 1910 inge woond enkele zilversmeden, te weten Ch. Manders en W.J.I. Thijssen, welke laatste daarna verhuist naar Wou- wermanstraat 1a (rood). Het museum van Middeleeuw se kunst, dat vanaf 1929 in nr. 48 is gevestigd, is vanaf 1917 in dit pand gevestigd nadat in 1913/ 1914 reeds melding wordt gemaakt van een voorloper ervan nl. het Museum voor Gotische Kunst. Begin zestiger jaren wordt aan het architectenbureau Rappange opdracht gegeven voor het opstellen van een restauratieplan dat twee jaar later wordt aangeboden. Op 17 september 1969 wordt door de gemeenteraad een besluit geno men, waarbij ƒ123.000,- beschikbaar wordt gesteld. Vrij snel, nadat het aannemersbedrijf Kroon van Diest met de werkzaamheden is gestart, wordt door de vondst van een middeleeuwse houtconstructie de uitvoering gestopt. Een aangepast plan wordt echter niet goedge keurd, waardoor het herstel beperkt blijft tot trap en gevels; voor het bruikbaar maken is geen geld meer 113

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 115