lied hart en mond als instemmen met dien teeder vroo- lijken toon der natuur. Schilderachtig ligt daar op den golvend rijzenden grond de statige villa van den Heer mr. G.J.F. Mirandolle, wier breede, doch smaakvolle vormen ons herinneren aan wat men hecht en klassiek pleegt te noemen'. Ondanks het geluid en de aanblik van de constante stroom auto's, die hier dagelijks langsrazen en de kwalitatieve ontwaarding van de om geving, kost het nog altijd weinig moeite om zich een voorstelling te maken van dit rijke verleden, gezien de nog altijd aanwezige kwaliteit aan groen en bebouwing. In het begin van deze eeuw heeft de Raad van Arbeid zich in de eerder beschreven villa van de heer Mirandol le en het bijbehorende koetshuis gevestigd; door een reeks van veelal bescheiden verbouwingen is deze villa langzamerhand van voornaam woonhuis getransfor meerd tot kantoorpand. De laatste verbouwing heeft hier definitief een einde aan gemaakt. Toch heeft het er in 1976 even naar uitgezien dat de Raad het pand zou gaan verlaten om met het G.A.K. samen een nieuw gebouw in Schalkwijk te betrekken, maar, redenen die verband houden met de unieke be reikbaarheid van de huidige vestiging hebben dit tegen gehouden. Bij de huidige verbouwing, die in 1982 is afgesloten, is door het aanbrengen van een verbin dingsvleugel tussen het hoofdgebouw en het voormali ge koetshuis de mogelijkheid ontstaan de ontvangst ruimte voor het publiek te vergroten en tevens de om vang en de kwaliteit van de werkruimten te verbeteren. In het koetshuis zijn de kantine en de kantoren van de V.O.V. ondergebracht. De verdieping werd voorheen gebruikt als woning van de concierge. Een apart probleem zijn de aanwezige monumentale bomen geweest. Een vijftal (4 kastanjes met hoogten tussen de 15 en 20 meter en een 8 meter hoge zilveres doorn) zouden door de bouwplannen ernstig bedreigd worden. Uitvoerig overleg en aanpassing van het plan leiden ertoe dat op 12 juli 1978 door B&W tenslotte de bouw vergunning kon worden verleend. Een feestelijke ope ning door de burgemeestersloot de werkzaamheden af. Spaarn wouderstraat 86 Omstreeks 1977 mochten de heer en mevrouw Borg- hout zich eigenaar noemen van het pand Spaarnwou- derstraat 86. Dit - door de Monumentenwet bescherm de - pand wordt in de redengevende omschrijving als volgt beschreven: 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 122