A.S. de Widt-Beukelman Het jaar 1982 stond in het teken van onderhandelingen over het verkrijgen van een eigen onderdak voor onze 1e secretaris collectie en voorbereiding van enkele tentoonstellin gen. Het contact met de historische verenigingen in de Stichting Historisch regio is verder verstevigd, waardoor de onderlinge uit- Museum wisseling van gegevens is verbeterd. Zuid-Kennemerland Het is verheugend te bemerken hoeveel belangstelling in 1982 er in Zuid-Kennemerland bestaat voor onderzoek naar en behoud van historische en cultuur-historische gege vens en voorwerpen. Het bestuur prijstzich gelukkig dat thans ook de heer J.G. Berkhout, provinciaal museum consulent bij de Culturele Raad Noord-Holland, ons als adviseur bij onze activiteiten terzijde staat. Om zich zo goed mogelijk voorte bereiden op de inrich ting van een eigen museum voor onze Stichting is door enkele bestuursleden samen met de heer Couvée, di recteur van het Frans Halsmuseum en eveneens advi seur van onze Stichting, een plan ontwikkeld voor oriënterende bezoeken aan vergelijkbare musea in Ne derland. Daartoe werden uitgenodigd bestuursleden van onze Stichting, besturen van aangesloten historische vereni gingen en stichtingen, vertegenwoordigers van de ge meentebesturen in de regio. Op 20 maart vond het eer ste bezoek plaats en wel aan het museum 'De Dubbelde Palmboom' te Delfshaven en het museumschip 'De Buf fel' te Rotterdam. Het was een zeer leerzame en ge slaagde dag. De huisvesting van de Stichting blijft een zorgpunt van het bestuur. Vooral dit jaar zijn alle mogelijkheden be nut om tot een vast adres te komen, althans tot een ruimte waar een bescheiden begin gemaaktzou kunnen worden. Zo waren wij een serieuze kandidaat voor het voormalige museum 'De Preekstoel' in de Kleine Hout straat - nu door gemeente Haarlem bestemd als woon functie - en het voormalige Magdalenaklooster aan de Kinderhuisvest te Haarlem. Intensief waren de besprekingen met de Provincie, als beheerder en de Archaeologische Werkgemeenschap Nederland afd. Haarlem als gebruikers van dit pand en vele andere instellingen. Dit gebouw heeft namelijk een nu nog kale zolder, die voor onze werkzaamheden uit stekend ingericht zou kunnen worden. Een werkgroep, bestaande uit leden van de Stichting, heeft een plan ontworpen waarbij deze verdieping goed toegankelijk zou kunnen worden gemaakt en ingedeeld met ruimten voor depot, eenvoudige exposities, archief, bibliotheek 130

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 132