en een restauratie-atelier voor houten voorwerpen van de Historische Werkgroep Haerlem. Financiering van dit project was praktisch verzekerd. De zeer reëele plan nen zijn echter voorlopig gestuit op veiligheidstechni- sche en bouwkundige bezwaren. Het bestuur doet alle moeite om alsnog een compromis te vinden, dan wel een ander onderkomen te zoeken. Het initiatief dat eind 1980 werd genomen om de band tussen de diverse historische verenigingen in de regio te versterken dooreen gezamenlijke presentatie aan het publiek, resulteerde in de historische markt, die in het weekeinde van 4 en 5 september werd gehouden op de eerste verdieping van de Haarlemse Vleeshal. Het be stuur vond de Commissaris van de Koningin drs. R.J. de Wit bereid de opening te verrichten. Circa 20 histori sche verenigingen en verwante instanties uit Zuid-Ken- nemerland en de Culturele Raad Noord-Holland gaven aan de hand van kleineexposities, verenigingsbulletins, foldermateriaal, diapresentaties e.d. een overzicht van hun doelstellingen, activiteiten, publikaties en collec ties. Onze Stichting was vertegenwoordigd met een uit gebreide 'kraam', waarin de twee door ons aangekoch te Kareol-tegeltableaux waren geëxposeerd evenals an dere aanwinsten. Zo mochten we als schenkingen ont vangen een fraaie collectie zilversmidsgereedschap, timmermansgereedschap en een bijzonder mooi vaan del van de Haarlemse burgerwacht. De meeste voorwer pen worden bewaard in het depot van het Frans Hals museum. Het ligt in de bedoeling van de Stichting om ook in het vervolg historische verenigingen in Zuid-Kennemer- land faciliteiten te verlenen om bijv. optimalerte kunnen functioneren en in samenwerkingsverband onderzoe ken en tentoonstellingen te kunnen organiseren. De jaarmarkt pas ons inziens uitstekend in dit kader. Zo zijn we betrokken geweest in oktober bij de tentoonstelling over Huize Kareol, die door de Vereniging Ons Bloe- mendaal werd georganiseerd in het Raadhuis van Bloe- mendaal. Onze hulp is door bovengenoemde Vereni ging wederom ingeroepen bij de voorbereidingen van een expositie over de Joodse begraafplaats te Over- veen. Na de zeer geslaagde serie tentoonstellingen over 'Drinken en Klinken in Kennemerland' zocht het bestuur naar een nieuw tentoonstellingsonderwerp. De keuze viel op de drie levensfasen: geboorte - huwelijk - dood en werd aan de zes meewerkende historische vereni- 131

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 133