gingen voorgelegd. Een eerste aanzet was gegeven, toen onze medewerking werd gevraagd voor een ander project, dat gebaseerd zou zijn op grondig archiefon derzoek onder leiding van de gemeente-archivaris van Haarlem en Stichtings-adviseur drs. J.J. Temminck. Het Frans Halsmuseum steunde het voorstel en wil de expo sitie met als voorlopige titel 'Haarlem e.o. 1780-1820' in maart 1983 geopend zien. De historische verenigingen besloten aan dit onderwerp voorrang te verlenen met uitzondering van de Stichting 'Meer-Historie' uit de Haarlemmermeer. Tentoonstellingswerkgroepen zijn geformeerd om een onderwerp over die periode in Haarlem e.o. ter hand te nemen en de Stichting heeft in één en ander een werkzaam aandeel. Aan begunstigers en donateurs werd de jaarlijkse nieuwsbrief gestuurd. Mede door toedoen van een prachtig uitgevoerde wervingsfolder, waarin onze doel stellingen onder de loupe worden genomen, mochten we een aantal nieuwe contribuanten noteren. Het dagelijks bestuur was aan het eind van het verslag jaar als volgt samengesteld: Jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, voorzitter. Mr. H.E. Phaff, vice-voorzitter. Mevr. A.S. de Widt-Beukelman, 1e secretaris, adres: Kleine Sparrenlaan 1 2121 CJ Bennebroek tel.: 02502-6510. Mevr. I. Stock-van Wilsum, 2e secretaris. L.W. Pahud de Mortanges, penningmeester. De bestuursleden B. Sliggers en Mevrouw I. Stock-van Wilsum verzorgen voortreffelijk de coördinatie tussen bestuur en werkgroepen. Tenslotte: aan allen die voorwerpen met een typisch Kennemerlands karakter beschikbaar hebben of be schikbaar weten, wordt gaarne verzocht met de Stich ting contact op te nemen. Postrekening nr. 3508134 t.n.v. de penningmeester van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland te Haarlem; de minimumkontributie is 15,- per jaar.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 134