J.A H. Post Het Vriendenjaar 1982, een jaar van enorme inzet en verwachting, zowel voor het bestuur en medewerkers Jaarverslag 1982 van de Vriendenkring als voor de architecten Van Kem- 'Vrienden van de pen en Lankhorst en de medewerkers van aannemers- Grote Kerkte bedrijf Jurriens. In de loop van 1982 kwam er duidelijk Haarlem' schot in het werk en werden grote en kleine resultaten goed zichtbaar. Bij ieder nieuw resultaat groeide het enthousiasme. Op 6 januari 1982 trouwde onze medewerkster me vrouw S. Dercksen met de heer R. Schreuder in de Gravenzaal van het stadhuis. Gezien haar vele werk zaamheden voor onze kring, voltrok burgemeester Ree horst dit huwelijk. Op 11 januari 1982 werd door mevrouw E.J. Zetteler, adj. conservatrice van het Frans Halsmuseum, een le zing gehouden over 'Haarlems Zilver'. Op 13 februari 1982 opende de heer D.H. Couvée, direc teur van het Frans Halsmuseum, de grote expositie 'Grote- of St. Bavokerk, bouwgeschiedenis en restaura tie eerste fase'. Deze tentoonstelling op de eerste ver dieping van de Vleeshal gaf t/m 14 maart 1982 de be zoekers een inzicht van de bouwgeschiedenis van de kerk en het sinds 1981 uitgevoerde bouwhistorisch on derzoek. Tevens werd aandacht besteed aan het ge bruik van de kerk voor en na de reformatie. Aan de hand van foto's en tekeningen konden de bezoekers duidelijk de eerste fase van de restauratie volgen. Monumenten zorg Haarlem gaf in het Monumentenbulletin aandacht aan deze boeiende expositie, welke door ruim 9.150 mensen werd bezocht. In het kader van deze expositie gaf de heer H.E. Phaff op 15 maart 1982 een lezing voor onze kring. Op 24 april 1982 ontving het bestuur van de Vrienden kring de burgemeester van Angers en enige wethouders van Osnabrück. Op 3 mei 1982 werd op het kantoor van het architecten team een persconferentie gegeven door ons bestuur inzake het te vervaardigen nieuwe Bavobeeld en werd de beeldhouwster mevrouw A. Hofte voorgesteld. De Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, drs. R. de Wit, opende op 8 mei 1982 officieel onze restaura tiedag. Op deze dag was het voor het eerst mogelijk voor de Vrienden onder deskundige leiding het restau ratiegedeelte te bezoeken; daarnaast was het sinds 25 maart 1982 naar beneden gehaalde Bavobeeld in de kerk te bezichtigen en konden de bezoekers kennis maken met mevrouw A. Hofte, de kunstenares, welke 136

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 138