uitgereikt aan de heer A.F. Pieck, dr. F. Melchior, drs. J. Reehorst en aan mevrouw H. Speelman-Uithoven. Aan deze prachtige kalender besteedden dr. Melchior, An ton Pieck en onze bestuursleden P. Speelman en R. Bogaart zeer veel tijd. Daarnaast gaat onze dank uit naar de fa. Joh. Enschedé en uitgeverij J.H. Gottmer te Bloemendaal. Op 22 december 1982 was ons bestuur aanwezig bij de persconferentie, waar de beeldhouwer L. Polgar werd voorgesteld, die het op zich heeft genomen om een nieuw Mariabeeld voor de Grote Kerk te vervaardigen. De Bavokroniek verscheen in 1982 vijf keer. In deze kronieken werd ruime aandacht besteed aan tal van manifestaties van onze kring. Daarnaast werd aandacht besteed aan de stoelenactie, de tentoonstellingen Felix Nussbaum en 'Osnabrück stelt zich voor', over de ge schiedenis van oude gapers en over begraven in de Grote Kerk. Begin 1982 werd een begin gemaakt met de opleiding van een groep nieuwe rondleiders, hetgeen resulteerde in een bijzonder fijne groep van 10 rondleiders onder leiding van de heer R. Bogaart. De groep heeft tussen april en november 1982 ongeveer 25 rondleidingen door de Bavo gegeven. Ook onze bekende verkooptafel heeft in 1982 weer een belangrijke rol gespeeld. Op tal van manifestaties was mevrouw S. Schreuder-Dercksen en haar team aanwe zig, o.a. op Bavo-manifestaties en -lezingen, de Brade rie gehouden door City Haarlem in de Grote Houtstraat en enige dagen tijdens Sint Nicolaas en Kerstmis in de Brinkmannpassage. Ook in 1982 zijn de Vrienden en Vriendinnen van de Grote Kerk hun financiële verplichtingen nagekomen; wij sloten het jaar 1982 af met 3000 betalende leden. De samenwerking met City Haarlem, de VVV-Haarlem en de Haarlemse bloemenmeisjes, het Haarlems Dag blad, Haarlems Weekblad, de Koeriercombinatie en de bladen in de omgeving, alsmede Ziekenomroep Radio Parade verliep voorspoedig. Daarnaast zijn wij dank baar voor de goede contacten met de provinciale over heid alsmede met het gemeentebestuur van Haarlem. Het bestuur van de kring vergaderde twaalf maal, veel tijd en werk zijn in de restauratie-objecten gaan zitten, welke gezien de bedragen, die erbij betrokken zijn, ook noodzakelijk waren. Gezien de toenemende werkzaam heden heeft het bestuurzich beraden op uitbreiding van het bestuur.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 140