de aanwezigheid van menselijke uitwerpselen onom stotelijk kan worden aangetoond en hiermee derhalve de aanwezigheid van mensen. Het onderzoek werd uit gevoerd in de STIBOKA (Stichting Bodemkartering, Wageningen) laboratoria en gefinancierd door de ROB (Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek, Amersfoort). De resultaten van het tegelijkertijd verrichte stuifmeelonderzoek, met name hier van be lang voor de datering, zijn op dit moment nog niet be schikbaar. Er kan in ieder geval wel gezegd worden, dat er duidelijk sprake is van menselijke activiteit op Bake- nes (ver) vóór 1300! Onderzoek Kleine Het in juli 1982 uitgevoerde noodonderzoek aan de Klei- Houtstraat ne Houtstraat komt in het Jaarboek 1983 aan de orde omdat de resultaten van dit onderzoek in nauw verband staan met de resultaten van het in januari 1983 verrichte onderzoek aan de Lange Veerstraat. Wel kan gezegd worden dat de bestaande theorie van Corneille Janssen, dat de Kleine Houtstrat zijn kronke lend verloop te danken heeft aan het feit dat we hier te maken hebben met een, naar een tuinbouwgebied lo pend landweggetje, verworpen kan worden. Duidelijk kwam in het dwars op de Kleine Houtstraat staande profiel, de voet van een dijk tevoorschijn. De Kleine Houtstraat is dan ook een Spaarnedijk. Aan beide opgravingen werd in de media (Haarlems Dagblad en N.O.S.) ruime aandacht besteed. Van de niet-gravende activiteiten dient vermeld te wor den dat op 13 oktober door burgemeester Reehorst, als eerste informant, het wekelijks archeologisch spreek uur in het Informatiecentrum gestart werd. Inmiddels is gebleken dat dit in een grote behoefte voorziet. Het spreekuur vindt plaats in het Informatiecentrum, Ko ningstraat 14, iedere woensdag van 16.30 tot 17.30 uur. 148

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 150