Doordat vandalen een kast van het kabelnet hebben opge blazen, zit een deel van de abonnees zonder televisie beeld. 15 Dr. W. Betist legt om pensioensredenen zijn praktijk als internist in het Diakonessenhuis neer. Bewoners van de Begijnenbuurt deponeren klachten bij de gemeente wegens de toeneming van het aantal borde len. 16 Rolstoelpatiënten blokkeren de ingang van de Brinkmann- bioscopen. Ze protesteren tegen de ontoegankelijkheid. Onder tal van leuzen protesteren medewerkenden en be stuurders van buurt- en clubhuizen in Noord-Holland tij dens een samenkomst in het Deining Actie Centrum tegen de bezuinigingen vanwege het Rijk. 20 Ten gevolge van ongeregeldheden in het wijkcentrum Broederhuis aan het Nagtzaamplein wordt dit gebouw voorlopig gesloten. De jongeren zijn ontevreden over de mogelijkheden die er geboden worden. Het NKV en het NVV fuseren tijdens een ledenvergadering. 21 Dr. A.W. Thöne, huisarts, legt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn praktijk neer in het Eli sabeth Gasthuis. 22 Bij een roofoverval op de Nutsspaarbank aan de Fontein laan wordt 2,4 miljoen gulden buitgemaakt. 23 De papierloodsen van de firma's Brantjes en Schoen aan de Conradweg worden door brand verwoest. 25 De Regionale Omroep Kennemerland (ROK) heeft van de minister van CRM toestemming gekregen zeven proef-uit- zendingen via het kabelnet te verzorgen voor Haarlem en omgeving. 26 Wethouder Ton Thuis (VVD), 56 jaar, zal om persoonlijke redenen in september niet in de gemeentelijke politiek terugkeren. Hij is twaalf jaar wethouder geweest. Prinses Margriet onthult op de Cruquiushoeve een 'sym bool (een plastiek), dat de integratie van epilepsiepatiën- ten uitbeeldt. Het werkstuk is van Jouke Hoogland en wordt onthuld ter gelegenheid van het honderdjarig be staan van de Christelijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie. 27 Het Broederhuis in de Amsterdamse buurt wordt bezet door wijkraden en gebruikers. Het stichtingsbestuur treedt af en er wordt een interim-bestuur gevormd. 29 De voorstellingen in de bioscopen Cinema Palace en Roxy worden van twee naar één per avond teruggebracht. Februari -| raadsfractie van de PvdA in de Haarlemse gemeente raad draagt de heer J. de Bruin voor als opvolger van 150

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 152