151 wethouder W. Mensink, die een directeursfunctie heeft aanvaard bij het Elisabeth Gasthuis. 2 De Haarlemse beeldende kunstenaar James van Gennip (44) op Mallorca overleden. 3 Voor de Turkse inwoners van Haarlem verschijnt een eigen maandblad, Marko Pasha. 4 Ds. J. Kroon (69), eertijds predikant te Spaarndam, in Utrecht overleden. De Vereniging van Dienstweigeraars in Haarlem uit in een brief aan de raadsfracties haar verontwaardiging over de gevangenhouding en behandeling van een 19-jarige dienstweigeraar in het Haarlemse Huis van Bewaring. 6 Vijf Turkse organisaties hebben zich gebundeld in de Turkse Overleggroep Haarlem' om zo nodig het gemeen tebestuur te adviseren. 7 Voor de derde keer binnen korte tijd wordt een juwelier in Schalkwijk bestolen. In Bloemendaal is uit een woning aan de Lage Duin en Daalseweg voor 20.000,- aan antieke zilveren voorwer pen gestolen. 8 B W van Haarlem hebben vier bordeelhouders in de Korte Begijnestraat aangezegd uiterlijk 12 februari hun etablis sementen te sluiten. 9 De bezetting van het Broederhuis aan het Nagtzaamplein is ten einde. Onbekenden beschieten de trein tussen Bloemendaal en Haarlem. Niemand in de trein wordt getroffen. Valse bommelding op de Spaarne-Scholengemeenschap aan de Zwemmerslaan. Vermoedelijk een grap om vrij-af te krijgen. Bewoners van de Burgwalbuurt houden een actie om de Simon-supermarkt in de Spaarnwouderstraat te behou den. 10 Nieuw medisch centrum en opnamecentrum geopend bij het psychiatrisch ziekenhuis 'Vogelenzang' in Benne- broek. 11 A.J.M. van Os (92), oud-directeur van de drogisterij Van der Pigge, overleden. Mevrouw Stroband-de Wolf honderd jaar. Het Hofje van Oorschot aan de Kruisstraat wordt gereno veerd. B&W besluiten een coördinatiecommissie werkgelegen heid te formeren, die zich zal bezig houden met de pro blemen op de arbeidsmarkt. 12 De Haarlemse schooltuinen worden nog niet opgeheven, ze krijgen van B&W nog een jaar respijt. Leerlingen van de verpleegkundigen-opleiding van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 153