152 ziekGnhuis St. Joannes de Deo houden een protesttocht in Haarlem-Noord, met leuzen als 'Geslaagd maar ontsla gen'. Actie tegen prostitutie uitgesteld. De bordeelhouders heb ben de voorzitter van de Raad van State verzocht de ge meentelijke beslissing in Haarlem op te schorten. 13 Een uitslaande brand verwoest de hoogste verdieping van een woning aan de Gedempte Oude Gracht. 16 De gerenoveerde Vondelweg wordt in gebruik genomen. Eki Oostwald-Brouwer, vijftig jaar lid van de Letterlieven de Vereniging J.J. Cremer, wordt als eerste onderscheiden met de gouden Cremerring. 18 Ds. A. van Gent volgt de overleden ds. Toornvliet op als predikant van de Radiogemeente in Bloemendaal. Terwille van de rust in de buurt sluit de politie vier bordelen in de Korte Begijnestraat. 19 De eerste paal gaat in de grond voor de nieuwbouw van het bejaardentehuis Vitae Vesper aan het Westerhoutpark. 22 De politie doet een inval in een huis aan de Tesselschade- straat en vindt daar hasj, marihuana en cocaïne. 24 Uit een rapport van het bisdom Haarlem blijkt dat ongeveer 60% van de katholieken voorstander is van het-eventueel eenzijdig - terugdringen van de kernwapens. De Haarlemse gemeenteraad gaat akkoord met de nota Emancipatie van de Vrouw. 25 Het gebouw van het voormalig museum De Preekstoel aan de Kleine Houtstraat zal worden verbouwd tot apparte menten voor kleine huishoudens. 26 Gemeentebestuur en woningbouwverenigingen zijn tot een overeenkomst gekomen, waarbij de woningtoewijzing centraal geschiedt via het Gemeentelijk Bureau Huisves ting. 27 De PSP Haarlem viert zijn zilveren bestaan in Zero. De ds. Blauwschool voor buitengewoon lager onderwijs bestaat vijfentwinig jaar. Maart 3 Wegens de plannen tot korting van het ziektegeld leggen ruim 2000 grafici in Haarlem en omgeving het werk neer. 5 De heer A.J. van Bemmel, deze dag reeds onderscheiden met het Verzetskruis, neemt in de Gravenzaal afscheid als voorzitter van de afdeling Noord van de Stichting Haar lems Comité voor Nationale Feesten. Hij kreeg bovendien de penning van de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland. Mevrouw De Bruin-Beekelaar 105 jaar. 6 Het olieverfschilderij 'Het Prentenboek' van Bakkerkorf is

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 154