APnl 1 Ton Hendriks volgt Jan Adelaar op in de PPR-fractie van de Haarlemse gemeenteraad. 3 Het gemeentelijk buitencentrum Het Wisselseveld te Epe bestaat 25 jaar. 5 Staatssecretaris Hedy dAncona van Sociale Zaken opent het nieuwe Gewestelijk Arbeidsbureau in het Brinkmann- complex. 6 Bij twee Haarlemse raadsleden ontstaat een felle brand in hun huizen. Er is een enorme ravage. 7 De heer C. Hogenbirk wordt in de Haarlemse raad geïnstal leerd als raadslid voor het CDA. 11 De Hervormde Gemeenschap in Bloemendaal viert haar 350-jarig bestaan. 13 Mr. J.J. Abspoel wordt benoemd tot rechter-plaatsvervan- ger in Haarlem. Hij gaat fungeren als politierechter in Zaandam. 21 Ir. H. van der Velde (57), algemeen directeur van het Insti tuut voor Hoger Beroepsonderwijs, overleden. 22 De heer Vic. Kerkhoff wordt voorzitter van de Haarlemse Sportraad. 28 Wethouder W. Mensink neemt afscheid. Hij is zeventien jaar raadslid geweest. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 30 Onder grote belangstelling viert de Letterlievende Vereni ging J.J. Cremer haar honderdjarig bestaan, onder andere met een voorstelling van Harlekinade en een groot feest in de stadsschouwburg. ei 2 Mr. P. Robert (57) overleden, secretaris van de gemeente lijke schoonheidscommissie in Haarlem. 3 Prinses Juliana onthult in het Kenaupark het monument ter herdenking aan de verzetsstrijdster Hannie Schaft. Het beeld is gemaakt door de beeldhouwster Truus Menger, die met Hannie Schaft in het verzet actief was. 4 Het monument van Hannie Schaft is met rode verf be smeurd en de sokkel met een beledigende tekst bevuild. 5 De City Haarlem wil om overlast te voorkomen minder straatmuzikanten in zijn winkelstraten. 6 De Afdeling Haarlem van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Tandheelkunde start per 1 juni als eerste in Nederland met een 24 uurs-dienst. Mevrouw Mul-de Jong honderd jaar. 7 Uit het studierapport 'Verhuizen in Noord-Holland' blijkt, dat er jaarlijks 10.000 mensen méér uit Noord-Holland vertrekken dan er zich vestigen. Ongeveer de helft van hen gaat in de zuidelijke IJsselmeerpolder (Lelystad en Almere) wonen. 154

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 156