1 Twee ministers op bezoek in de Leidsebuurt. Nypels en De Boer wandelden door de wijk en ondertekenden de overeenkomst voor de buurtaanpak: een plan om te komen tot verbetering van de Leidsebuurt. 15 In de paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt wordt een manifestatie gehouden tegen het geweld in El Salvador en de bemoeienissen van de V.S. met dat land. Door van De Graafschap te winnen heeft de HFC Haarlem zich verzekerd van Europees voetbal (Uefa-cup). Voor het eerst in haar historie. Met in haar midden de demissionair minister van onder wijs, dr. J. van Kemenade, viert de prot.christ. Bos en Duin- school in Bloemendaal haar 350-jarig bestaan. 21 Tijdens een acht dagen durende operatie verhuist het Rijksarchief Noord-Holland van de Ceciliasteeg naar de Kleine Houtweg. 23 Monumentenzorg brengt een rapport uit betreffende de Haarlemse hofjes. Een opknapbeurt van de hofjes vraagt zeker ongeveer zeven miljoen gulden. Het rapport wordt aangeboden bij de restauratie van het Lutherse Hofje in de Witte Herenstraat. 24 In het Historisch Centrum Nederland in de Kleine Hout straat wordt ter herdenking van de ramp met de Titanic, zeventig jaar geleden, een tentoonstelling gehouden. 25 Droste heeft plannen een nieuwe chocoladefabriek in Al- mere of Vaassen te bouwen en Haarlem te verlaten. De kosten zouden elf miljoen minder bedragen dan in Haar lem. Mevrouw Rijnders-Vrolijk honderd jaar. In de Gravenzaal reikt de burgemeester veertien verzets- kruisen uit. De jeugd uit Haarlem, Angers en Osnabrück treft elkaar in Haarlem tijdens een sportevenement. Osnabrück gaat met de overwinning naar huis. 27 31 156

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 158