(1). 157 1 De gemeenteraadsverkiezing in Haarlem heeft het volgen de resultaat opgeleverd: PvdA 12 zetels (13 in 1978), VVD 11 (7), CDA 10 (13), D'66 2 (3), PSP 2 (1), CPN 1 (1), PPR 1 3 Prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven openen in de Waarderpolder de nieuwe drukkerij van CBS. 8 'De Zon' in de De Witstraat, het laatste logement in Haar lem, wordt op last van de gemeente gesloten. 12 Gerenoveerde Schalkwijkerstraat in gebruik genomen. 14 Het echtpaar Elsinga-Greiner, dat verzetstrijdster Hannie Schaft in het laatste oorlogsjaar onderdak verschafte, krijgt verzetskruisen uit handen van Truus Menger-Over steegen. 15 De minister van CRM geeft vergunning voor de sloop van de Spaarnekerk. De verpauperde St. Jozefschool aan de Nic. van der Laan straat zal worden hersteld en verbouwd ten behoeve van de school voor praktische vorming De Schakel. 18 Oud-Gedeputeerde G. de Jong dubbel onderscheiden: hij krijgt de zilveren erepenning van de provincie en wordt Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. 21 Een Haagse boekhandelaar heeft bij veilinghuis Sotheby's in Londen voor ƒ110.000,- het manuscript gekocht, dat zou bewijzen, dat Laurens Coster inderdaad de boekdruk kunst heeft uitgevonden. 20 Een Haarlemse jongen (16) wordt op het Bloemendaalse strand doodgeschoten. Ruzie om een loslopende hond is de oorzaak. 1 De heer Schwagermann (62) neemt vervroegd afscheid als restaurator van het Frans Halsmuseum. Voorheen ad junct-directeuren directeur Moderne Kunst. 2 Rector Th. Kletter neemt afscheid van het Mendelcollege. Drs. P.H.J. Hupsch, conrector van het Ignatiuscollege te Amsterdam, volgt hem op. 7 Mevrouw Bosch-Schijf honderd jaar. 8 Het Internationaal Orgelconcours wordt weer verspreid over het land gehouden. Winnaar van de improvisatiewed strijd in De Doelen te Rotterdam is Naji Hakim, organist van de Sainte Odile te Parijs. De minister van Volksgezondheid wil een groot aantal zie kenhuizen in Nederland sluiten, waaronder de Mariastich- ting te Haarlem en de burgerafdeling van het Marinehospi taal in Overveen. Algemeen protest in Zuid-Kennemerland. 10 Buurthuis Maasstraat door de Wijkraad bezet. Protest te gen het beleid van het bestuur Buurtcentrum Noord (Delft- wijk-Waterbuurt).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 159