Haarlem heeft een nieuw college van B&W waarin twee vrouwen zitting hebben, namelijk Leni van Son (CDA) en Loeki van Balen (PvdA), en verder Ab van Schooten (PvdA), Gerard van Noort (VVD), Dré Kraak (VVD) en Piet Sikma (CDA). Minister J. Terlouw stelt een nieuwe productielijn bij Hila- rius in werking. 8 Bij de kamerverkiezingen blijkt, dat in Zuid-Kennemerland de VVD gewonnen heeft. Ook winst voor de PvdA, en verlies voor het CDA en D'66. 11 Wethouder Leni van Son opent het nieuwe wijkcentrum Engelenburg in Molenwijk. 12 Onder zeer grote belangstelling viert pastoor A. Beemer in de St. Josephkerk aan de Jansstraat zijn zilveren priester jubileum. 15 Na een eventuele fusie met het Nederlands Ballet Orkest blijft het N. Ph. Orkest in Haarlem gevestigd. De HFC Haarlem wint op eigen terrein zijn eerste voetbal wedstrijd in het Uefa-cup toernooi tegen AA Gent: 2-1. 23 De heer A. Pielage, de geestelijke vader van de commissie oudheidkundig bodemonderzoek, neemt afscheid. Op de Grote Markt wordt een straatvoetbaltoernooi ge houden. 23 Het interieur van het hoofdpostkantoor aan de Gedempte Oude Gracht heeft een kogelwerend interieur gekregen. 24 Het Triniteitslyceum viert zijn zestigjarig bestaan. Er is een speciale actie voor Sri Lanka. Burgemeester Reehorst onthult het straatnaambordje H.J. Habrakenhof' in de nieuwbouw op het voormalige Booy-terrein nabij de Burgwal. Habraken werd vlak voor de bevrijding in 1945 door de Duitsers gefusilleerd. 29 De HFC Haarlem speelt in Gent met 3-3 gelijk en plaatst zich in de tweede ronde van het Uefa-cuptoernooi. Oktober 2 De Bavo-dag trekt weer grote belangstelling: 1200 bezoe kers in de Grote Kerk. 3 Sancta Maria wint de beker bij het schoolroeien. Architect A.A. Hartemink, hoofd van het bouwbureau van het bisdom Haarlem, gaat met pensioen. Hij wordt opge volgd door F. van Nes. 6 Vier raadscommissies gaan er mee akkoord, dat enkele secretarieafdelingen ondergebracht worden in de kan toorruimten van Brinkmann. Daarmee zou nieuwbouw voor het stadhuis in de Jacobijnestraat vervallen. 8 Lenie van Son treedt af als voorzitter van het Katholiek Interparochieel Schoolbestuur. In haar plaats is gekomen mr. L.H.M. van Noordwijk. 162

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 164