29 Het historische kerkje in Spaarndam is opgeknapt en weer in gebruik genomen. 30 Akademie voor Fysiotherapie (65 jaar) gehuisvest in de Tempeliersstraat. November 2 Willem van der Colk (93), kunstschilder te Haarlem, over leden. 3 De HFC Haarlem (in Moskou met 2-0 van Spartak verloren) verliest ook de tweede wedstrijd (1-3), in eigen huis ge speeld, en verdwijnt uit de strijd om de Uefa-cup. 4 B&W gaan akkoord met de plaatsing van een fonteinbak rond het beeld van de Zonnevechter op de Grote Markt. 6 Tijdens een actie tegen het snelverkeer blokkeren omwo nenden de Wagenweg tussen Hazepaterslaan en Spruiten- bosstraat. Het Noordhollandse Philharmonisch Orkest houdt een protestconcert tegen de voorgenomen orkestsanering in Nederland. 8 Tijdens de begrotingsdebatten deelt wethouderVAN Son in de gemeenteraad mee, dat het aantal uitkeringstrekkers bij de Gemeentelijke Sociale Dienst met 1400 is toegeno men tot ruim 3000. 12 In het kader van Haarlem Boekenstad opent de burge meester in de Beyneshal de Eerste Nederlandse Antiqua renbeurs. Hilarius B.V. lasdraadindustrie gaat over in handen van Norweld A.S. in Oslo. 13 In het Frans Halsmuseum en in het Teylermuseum wordt de tentoonstelling geopend, gewijd aan Jacobus van Looy, schilderen schrijver. 15 Automatenhal in de Grote Houtstraat in gebruik genomen. De gemeente ziet geen gronden om de hal te verbieden. Op verscheidene scholen in Haarlem en omgeving wordt evenals elders in het land gestaakt als protest tegen de bezuinigingen in het onderwijs. Vooral veel leerlingen nemen deel aan de acties. 16 Droste lijkt behouden te blijven voor Haarlem, de onder handelingen gaan verder. De nieuwbouw voor de Kamer van Koophandel te Haarlem is van de baan. 19 De Haarlemse begroting-1983 wordt goedgekeurd. Het Haarlems Operakoor Bep Ogterop bestaat 25 jaar. 20 Drs. P. Mourik, tot voor kort directeur van de Gemeentelij ke Dienst Economische Zaken, overleden. Zuster Servatia, directrice van het Bejaardenhuis St. Ja cob in de Hout, pauselijk onderscheiden (met 'Pro Eccle sia') bij haar afscheid. 164

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 166