3 Overval op postkantoor in de Spaarnwouderstraat, buit ƒ40.000,-. 4 Mevrouw E. Jansen-Kuppes honderd jaar. Aan de Engelandlaan wordt de eerste steen gelegd voor een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicap ten. 7 Het eerste nummer Samen Kerk van het bisdom Haarlem verschijnt. Dr. W.L. Ladenius (89) overleden, een bekende Haarlemse arts en kunstverzamelaar. 8 Uit het Provinciehuis wordt een empire-pendule gestolen. 10 Jongeren demonstreren tegen de verlaging van hun uitke ringen. Ze proberen door te dringen tot in de kamer van de burgemeester in het stadhuis en raken slaags met de bo des. 11 Demonstranten van de Anti-lsoleeractie verhinderen de staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur z'n openingsrede uit te spreken bij de tentoonstelling Voor gek gehouden' in Vlees- en Vishal. De staatssecreta ris en de genodigden werden opgesloten. 13 Op een kledingmagazijn aan de Wagenweg wordt een gewapende overval gepleegd. Buit 12.000,-. 14 Na uitspraak kort geding kan het Kimman-complex (56 appartementen en autoshowroom) aan de Zijlweg worden gebouwd. 15 De Haarlemse gemeenteraad gaat akkoord met de verho ging van het gastarief. De raad gaat ook akkoord met de bouw van een kantoor voor Rijkswaterstaat aan het Flora plein. Tot directeur van het Frans Halsmuseum benoemt de ge meenteraad dr. D.P. Snoep, plaatsvervangend hoofd van het Centraal Museum te Utrecht. Hij volgt D. Couvée op. 17 De rond de Grote Markt gevestigde horeca-exploitanten komen in actie om parkeergelegenheid te scheppen op de Markt en wel van zes uur 's middags tot twee uur 's nachts. 19 In een vroeger kraakpand aan het Klein Heiligland breekt een felle brand uit. Vermoedelijk aangestoken. 19 Zeven jongerencentra spelen op de Grote Markt een straatvoetbaltoernooi om de Willem Eversbeker. Winnaar: Honk 't Plein uit Schalkwijk. 20 Eerste aflevering verschenen van de historische stedenat- las van Nederland. Dat eerste deel is gewijd aan Haarlem. 21 Ambtenaren van de Sociale Dienst gaan de straat op om te demonstreren tegen het vele werk met te weinig man kracht. 23 Een zware, vermoedelijk aangestoken, brand woedt in de Minister Van de Leeuwschool aan het Houtmanpad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1982 | | pagina 168